Filmowe talenty w Trójce, czyli młode twarze polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 11:40
W studiu "Trójkowo, filmowo" gościmy finalistki konkursu Talenty Trójki – Zofię Kowalewską i Emi Buchwald. To młode polskie reżyserki, o których jeszcze nie raz usłyszą wielbiciele kina.
Audio
  • Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z finalistkami konkursu Talenty Trójki - Zofią Kowalewską i Emi Buchwald (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Więzi w reżyserii Zofii Kowalewskiej
Kadr z filmu "Więzi" w reżyserii Zofii KowalewskiejFoto: materiały promocyjne

Zofia Kowalewska to autorka filmu dokumentalnego "Więzi", który otarł się o nominację do Oscara. – Bycie na krótkiej liście oscarowej na trzecim roku studiów jest niesamowitym przeżyciem. Trzeba się mocno trzymać ziemi, żeby na niej pozostać – mówi w naszym studiu finalistka Trójkowego konkursu.

Zofia Kowalewska opowiada słuchaczom także o sukcesach produkcji, która zdobywa uznanie jurorów i publiczności na wielu festiwalach. – To jest wielki prezent, że film podoba się nie tylko profesjonalistom, ale też ludziom. To jest największa nagroda i największy komplement – podsumowuje.

Talenty Trójki - czytaj więcej >>>

Kolejnym gościem Ryszarda Jaźwińskiego jest Emi Buchwald, autorka dokumentu "Nauka" opowiadającego o przygotowaniach uczniów do publicznej recytacji jednego z wierszy Juliana Tuwima. Finalistka Talentów Trójki mówi w audycji o pracy nad produkcją, która wymagała niemałej kreatywności od… operatora.

Mówi też, jak zamieniała się jej koncepcja obrazu podczas pracy na planie. – Chciałam zrobić film o pierwszym stresie publicznego wystąpienia, jednak w trakcie przygotowań, kiedy byliśmy z dziećmi i rodzicami w ich domach, okazało się, że ich rozmowy są ciekawsze i że to one nadają sens filmowi – wspomina.

5a5eeb99-d8a9-4e69-8bad-38f1149149ac.jpg
Oto finalistki Talentów Trójki w kategorii Film

Finalistki Trójkowego konkursu opowiadają o swoich pracach dostrzeżonych przez świat kinematografii i produkcjach, nad którymi pracują. – Każda z tych autorek jest dużą osobowością i stoi za nimi talent – mówi o finalistkach przewodniczący jury Maciej Pieprzyca. I właśnie dlatego warto śledzić ich wschodzące kariery.

W audycji rozmawiamy także z Arturem Liebhatrem o premierze filmu Marco Bellocchio pt. "Słodkich snów".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Zofia Kowalewska (finalistka konkursu Talenty Trójki w kategorii Film), Emi Buchwald (finalistka konkursu Talenty Trójki w kategorii Film), Artur Liebhart (założyciel firmy dystrybucyjnej Against Gravity)
Data emisji: 11.06.2017
Godzina emisji: 20.06

iwo/ei

Czytaj także

Oto finalistki Talentów Trójki w kategorii Film

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:50
- Tegoroczne finalistki to Emi Buchwald, Zofia Kowalewska i Michalina Łabacz. Warto zapamiętać te nazwiska. To osoby, które nie skończyły jeszcze 30. roku życia, a już mają się czym pochwalić - przekonuje przewodniczący jury w kategorii Film, reżyser Maciej Pieprzyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michalina Łabacz: dojrzewałam w ekstremalnym tempie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:57
Odtwórczyni roli Zosi w "Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego nie ukrywa, że film ją zmienił. - Po tych wszystkich doświadczeniach, po tym rzucie na głęboką wodę czuję się silniejsza. Dojrzewałam w ekstremalnym tempie, nie tylko jako człowiek, ale też jako aktorka - mówi gość Katarzyny Borowieckiej. 
rozwiń zwiń