X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie rozmieniać się na drobne

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 10:30
- Praucuję jako operator, a od czasu do czasu robię filmy bardziej autorskie - mówi w Trójce Adam Sikora.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia z Adamem Sikorą, Przemysławem Bluszczem. Maciejem Żakiem i Błażejem Malinowskim (Trójkowo, filmowo)
Adam Sikora na gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2012
Adam Sikora na gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2012Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

- Nie chciałbym nazywać się "reżyserem". Myślę, że słowo "autor" pasuje tu bardziej - dodaje gość Trójki. Nie da się jednak zaprzeczyć, że pogodzenie pracy operatora i reżysera jest zadaniem karkołomnym. - To jest nie do zrobienia. Tomasz Woźniczka pomagał mi, a teraz będzie samodzielnym operatorem, bo ja już nie chcę rozdwajać swojej uwagi - podkreśla rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego, który w audycji mówi także o filmach "Miłość w Mieście Ogrodów" i "Outsider".

Z kolei Przemysław Bluszcz zdradza, nad czym obecnie pracuje. - Coś się dzieje cały czas. Jakieś telewizyjne historie, teraz coś niewielkiego zagrałem u Kingi Dębskiej - mówi aktor. Tym czymś "niewielkim" jest rola w filmie "Zabawa, zabawa", poruszającym trudny temat alkoholizmu wśród kobiet. Więcej na temat fabuły i tego, jak Przemysław Bluszcz pomaga młodym adeptom sztuki filmowej, usłyszeć można w dołączonym nagraniu.

W audycji usłyszeć można także:

- Macieja Żaka - reżysera i scenarzystę - który mówi m.in. o "Ekspresowych marzeniach" i "Żołnierzu".

- Błażeja Malinowskiego - muzyka i DJ-a tworzącego muzykę elektroniczną do niemych filmów - który opowiada o projekcie "Why so silent".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Adam Sikora (operator filmowy, reżyser), Przemysław Bluszcz (aktor), Maciej Żak (reżyser, scenarzysta), Błażej Malinowski (muzyk, DJ)
Data emisji: 16.07.2017
Godzina emisji: 20.06

ml/mk

Czytaj także

Reżyser "Czerwonego żółwia": to animacja, ale dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 12:51
- Chciałem, by był to film uniwersalny i zrozumiały w różnych kulturach, jednak myślałem głównie o dorosłych odbiorcach - mówił w Trójce reżyser Michael Dudok de Wit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie Przeglądu Filmów Muzycznych "Kinogranie"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 15:40
- Lubię obserwować widzów w kinie. Podczas Przeglądu Filmów Muzycznych "Kinogranie" na ich twarzach było skupienie. Niewątpliwie sprawiła to muzyka - powiedział Bartek Świerkowski, szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Kinochłon" w Augustowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń