Nie rozmieniać się na drobne

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 10:30
- Praucuję jako operator, a od czasu do czasu robię filmy bardziej autorskie - mówi w Trójce Adam Sikora.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia z Adamem Sikorą, Przemysławem Bluszczem. Maciejem Żakiem i Błażejem Malinowskim (Trójkowo, filmowo)
Adam Sikora na gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2012
Adam Sikora na gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2012Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

- Nie chciałbym nazywać się "reżyserem". Myślę, że słowo "autor" pasuje tu bardziej - dodaje gość Trójki. Nie da się jednak zaprzeczyć, że pogodzenie pracy operatora i reżysera jest zadaniem karkołomnym. - To jest nie do zrobienia. Tomasz Woźniczka pomagał mi, a teraz będzie samodzielnym operatorem, bo ja już nie chcę rozdwajać swojej uwagi - podkreśla rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego, który w audycji mówi także o filmach "Miłość w Mieście Ogrodów" i "Outsider".

Z kolei Przemysław Bluszcz zdradza, nad czym obecnie pracuje. - Coś się dzieje cały czas. Jakieś telewizyjne historie, teraz coś niewielkiego zagrałem u Kingi Dębskiej - mówi aktor. Tym czymś "niewielkim" jest rola w filmie "Zabawa, zabawa", poruszającym trudny temat alkoholizmu wśród kobiet. Więcej na temat fabuły i tego, jak Przemysław Bluszcz pomaga młodym adeptom sztuki filmowej, usłyszeć można w dołączonym nagraniu.

W audycji usłyszeć można także:

- Macieja Żaka - reżysera i scenarzystę - który mówi m.in. o "Ekspresowych marzeniach" i "Żołnierzu".

- Błażeja Malinowskiego - muzyka i DJ-a tworzącego muzykę elektroniczną do niemych filmów - który opowiada o projekcie "Why so silent".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Adam Sikora (operator filmowy, reżyser), Przemysław Bluszcz (aktor), Maciej Żak (reżyser, scenarzysta), Błażej Malinowski (muzyk, DJ)
Data emisji: 16.07.2017
Godzina emisji: 20.06

ml/mk

Zobacz także

Czytaj także

Reżyser "Czerwonego żółwia": to animacja, ale dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 12:51
- Chciałem, by był to film uniwersalny i zrozumiały w różnych kulturach, jednak myślałem głównie o dorosłych odbiorcach - mówił w Trójce reżyser Michael Dudok de Wit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie Przeglądu Filmów Muzycznych "Kinogranie"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 15:40
- Lubię obserwować widzów w kinie. Podczas Przeglądu Filmów Muzycznych "Kinogranie" na ich twarzach było skupienie. Niewątpliwie sprawiła to muzyka - powiedział Bartek Świerkowski, szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Kinochłon" w Augustowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń