Impreza pełna atrakcji - podsumowanie Transatlantyk Festival

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 12:00
Zakończył się właśnie łódzki festiwal Transatlantyk. O swoich refleksjach na temat jego tegorocznej edycji Ryszard Jaźwiński rozmawiał z Janem A. P. Kaczmarkiem, dyrektorem imprezy.
Audio
  • Trójkowo, filmowo, m.in. o podsumowaniu Festiwalu Transatlantyk (Trójkowo, filmowo)
Jan A.P. Kaczmarek
Jan A.P. KaczmarekFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Praca nigdy się nie kończy. Festiwal to jest zwierzę, które zmienia kształt. Dzieje się w konkretnym miejscu, ale w różnym czasie, i jeszcze do tego ma ambicje być aktualnym i akceptowanym oraz służyć społeczności - opowiadał Jan Kaczmarek. Wybitny kompozytor mówił, że jest zadowolony z Transatlantyku jako festiwalu filmowego, jednak ciągle brak mu tam dodatkowych atrakcji.

- W Polsce panuje ignorancja w zakresie festiwali filmowych. Mamy przyzwoity budżet na festiwal filmowy, ale nie mamy pieniędzy na połączenie go z festiwalem muzycznym. Muzyka jest znacznie bardziej kosztowna - dodaje dyrektor festiwalu. Niestety Transatlantyku nie stać na razie na sprowadzanie gwiazd muzyki filmowej z zagranicy.

W audycji pojawiły się nie tylko refleksje po zakończeniu łódzkiego wydarzenia. Joanna Łapińska przedstawiła laureatów części konkursowej. Oprócz tego, możemy tam usłyszeć rozmowę z Paulą Szmidt z firmy dystrybucyjnej M2 Films, która opowiedziała o filmie "Kedi - sekretne życie kotów". Dodatkowo przedstawiamy premiery tygodnia i wiele innych ciekawostek. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor, dyrektor Transatlantyk Festival), Joanna Łapińska (dyrektor programowa Festiwalu Transatlantyk), Paula Szmidt (M2 Films), Piotr Stasik (autor filmu "21 x Nowy Jork")
Data emisji: 23.07.2017
Godzina emisji: 20.07

ml/iwo

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek - twórca festiwalu, na którym serwuje się śniadania do łóżka

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 15:22
- Jesteśmy festiwalem idei i tym przyciągamy ludzi - mówił w Trójce Jan A.P. Kaczmarek, twórca Translantyk Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwale filmowe. Co przyniesie lipiec?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:00
Kinomani planujący tegoroczne urlopy powinni prześledzić kalendarz festiwali filmowych w Polsce. W samym lipcu odbędą się trzy istotne imprezy, a ich oferta w porównaniu z latami ubiegłymi jest jeszcze bardziej interesująca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń