X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Impreza pełna atrakcji - podsumowanie Transatlantyk Festival

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 12:00
Zakończył się właśnie łódzki festiwal Transatlantyk. O swoich refleksjach na temat jego tegorocznej edycji Ryszard Jaźwiński rozmawiał z Janem A. P. Kaczmarkiem, dyrektorem imprezy.
Audio
  • Trójkowo, filmowo, m.in. o podsumowaniu Festiwalu Transatlantyk (Trójkowo, filmowo)
Jan A.P. Kaczmarek
Jan A.P. KaczmarekFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Praca nigdy się nie kończy. Festiwal to jest zwierzę, które zmienia kształt. Dzieje się w konkretnym miejscu, ale w różnym czasie, i jeszcze do tego ma ambicje być aktualnym i akceptowanym oraz służyć społeczności - opowiadał Jan Kaczmarek. Wybitny kompozytor mówił, że jest zadowolony z Transatlantyku jako festiwalu filmowego, jednak ciągle brak mu tam dodatkowych atrakcji.

- W Polsce panuje ignorancja w zakresie festiwali filmowych. Mamy przyzwoity budżet na festiwal filmowy, ale nie mamy pieniędzy na połączenie go z festiwalem muzycznym. Muzyka jest znacznie bardziej kosztowna - dodaje dyrektor festiwalu. Niestety Transatlantyku nie stać na razie na sprowadzanie gwiazd muzyki filmowej z zagranicy.

W audycji pojawiły się nie tylko refleksje po zakończeniu łódzkiego wydarzenia. Joanna Łapińska przedstawiła laureatów części konkursowej. Oprócz tego, możemy tam usłyszeć rozmowę z Paulą Szmidt z firmy dystrybucyjnej M2 Films, która opowiedziała o filmie "Kedi - sekretne życie kotów". Dodatkowo przedstawiamy premiery tygodnia i wiele innych ciekawostek. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor, dyrektor Transatlantyk Festival), Joanna Łapińska (dyrektor programowa Festiwalu Transatlantyk), Paula Szmidt (M2 Films), Piotr Stasik (autor filmu "21 x Nowy Jork")
Data emisji: 23.07.2017
Godzina emisji: 20.07

ml/iwo

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek - twórca festiwalu, na którym serwuje się śniadania do łóżka

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 15:22
- Jesteśmy festiwalem idei i tym przyciągamy ludzi - mówił w Trójce Jan A.P. Kaczmarek, twórca Translantyk Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwale filmowe. Co przyniesie lipiec?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:00
Kinomani planujący tegoroczne urlopy powinni prześledzić kalendarz festiwali filmowych w Polsce. W samym lipcu odbędą się trzy istotne imprezy, a ich oferta w porównaniu z latami ubiegłymi jest jeszcze bardziej interesująca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń