Piotr Stasik o swojej rosnącej popularności

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 10:00
- Byłem w Pradze na zdjęciach i pomyślałem, że jest już źle, jeśli radio informuje, gdzie jestem - zauważa z humorem Piotr Stasik. O tym, jak radzi sobie ze sławą, rozmawiał z Ryszardem Jaźwińskim.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia m.in z Piotrem Stasikiem (Trójkowo, filmowo)
Film Piotra Stasika to próba zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze
Film Piotra Stasika to próba zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrzeFoto: materiały prasowe

Piotr Stasik ("21xNowy Jork", "Opera o Polsce") zdobywa w Polsce i na świecie coraz większą popularność. Jego ostatnie filmy są pokazywane na wielu kontynentach, różnych festiwalach i zbierają tam kolejne nagrody. O tym oraz swoich najbliższych planach zawodowych opowiadał on w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Gościem audycji był również Paweł Adamski, organizator Kina Letniego w Sopocie, Zakopanem i Giżycku. Opowiadał o tradycji wakacyjnego kina plenerowego w Polsce.

W audycji nie mogło zabraknąć informacji nt. sierpniowych festiwali filmowych:

  • 11. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, o którym opowiadał Sebastian Smoliński, krytykiem filmowym i festiwalowym selekcjonerem
  • 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Nowe Horyzonty", o którym mówiła Małgorzata Sadowska, krytyczka filmowa i selekcjonerka festiwalu

Oprócz tego, tradycyjnie, aktualności i muzyka filmowa. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Piotr Stasik (dokumentalista), Paweł Adamski (organizator Kina Letniego w Sopocie, Zakopanem i Giżycku), Sebastian Smoliński (krytyk filmowy), Małgorzata Sadowska (krytyk filmowy)
Data emisji: 30.07.2017
Godzina emisji: 20.07

ml/czaj

Czytaj także

Nowy Jork jako laboratorium współczesnych problemów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 19:13
- Moi bohaterowie są ludźmi środka, bo inni, bardziej ekscentryczni mieszkańcy Nowego Jorku, których spotkałem byli na granicy choroby psychicznej - opowiada reżyser "21 x Nowy Jork", Piotr Stasik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato kina plenerowego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 15:00
Trzy polskie miasta będą do końca sierpnia idealnymi lokalizacjami urlopowymi dla spragnionych kina na świeżym powietrzu.
rozwiń zwiń