Kuba Czekaj o "Królewiczu Olch" i trudnym dojrzewaniu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 22:00
- "Królewicz Olch" musiał trochę poczekać na swoją premierę, mija rok od zakończenia zdjęć. Ale dzięki temu jestem w stanie spojrzeć na ten film z dystansu - mówi reżyser Kuba Czekaj.
Audio
  • Kuba Czekaj o "Królewiczu Olch" i trudnym dojrzewaniu (Trójkowo, filmowo)
Na zdjęciu odtwórcy ról głównych w Królewiczu Olch - Agnieszka Podsiadlik i Staszek Cywka
Na zdjęciu odtwórcy ról głównych w "Królewiczu Olch" - Agnieszka Podsiadlik i Staszek CywkaFoto: mat. promocyjne/m2films

"Królewicz Olch" to opowieść o wybitnie utalentowanym chłopaku, który jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory.

Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata...

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim reżyser opowiada o pracy z aktorami na planie wspomnianego filmu. Mówi także o swoich poprzednich obrazach, w tym także o "Baby Bump", który wraz z "Królewiczem Olch" stanowi - jak zapewnia twórca - "nieformalny dyptyk o dorastaniu fizycznym i duchowym".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • 18. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu - podsumowanie festiwalu
  • 9. Solanin Film Festiwal (23-27 sierpnia 2017) w Nowej Soli - zapowiedzi programowe, rozmowa z dyrektorem imprezy
  • kino VR (Virtual Reality) - pierwsza w Polsce sala kinowa nowej generacji
  • aktualności filmowe
  • muzyka filmowa

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Kuba Czekaj (reżyser), Anna Streczeń (laureatka Konkursu Prelegentów Filmowych podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu), Marcin Duda (Multikino), Grzegorz Potęga (dyrektor Solanin Film Festiwal)
Data emisji: 20.08.2017
Godzina emisji: 20.07

mat. promocyjne/mk