"Najlepszy". Jak podnieść się z dna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 19:30
– Zawsze chciałam być konkretna i w tej roli mi się to udało – mówi Kamila Kamińska, nagrodzona na FPFF w Gdyni za debiut w filmie "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego.
Audio
  • "Najlepszy". Jak podnieść się z dna (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Najlepszy
Kadr z filmu "Najlepszy"Foto: mat. promocyjne

"Najlepszy" to historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności losu został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Kamila Kamińska gra w filmie lekarkę opiekującą się tytułowym bohaterem. – Nasza znajomość zaczyna się niezbyt sympatycznie, ale potem rozwija się w nieoczekiwany sposób – mówi młoda aktorka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której odtwórca roli głównej – Jakub Gierszał – opowiada między innymi o tym, w jaki sposób sam Jerzy Górski pomagał mu na planie filmu.

W programie słyszymy również reżysera Łukasza Palkowskiego, który – w kontekście "Bogów" i "Najlepszego" – mówi o kręceniu filmów biograficznych i wspomina, w jakich okolicznościach poznał Tomasza Kota (aktora można zobaczyć również w najnowszym filmie).

Ponadto w audycji:

  • podsumowanie 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Bydgoszczy;
  • rozmowa z Michałem Sobocińskim, autorem zdjęć do filmu "Sztuka Kochania"; 
  • rozmowa Katarzyny Borowieckiej z JK Simmonsem i jego żoną – Michelle Schumacher, autorką filmu I'm Not Here";
  • rozmowa z Alicją Chmielewską, rzeczniczką prasową 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima w Krakowie (21-26.11);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 19.11.2017
Godzina emisji: 14.09

mk

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek o kulisach pracy nad filmem "Dolina Bogów"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 19:50
– Pracuję z Lechem Majewskim nad "Doliną Bogów". To film filozoficzny, który odnosi się do globalnej perspektywy świata, w którym się znajdujemy. Obraz ten jest niebywałym wyzwaniem dla wszystkich. John Malkovich jest w świetnej formie – ocenia laureat Oscara. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocna premiera na jesień, czyli "Pewnego razu w listopadzie"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 16:30
3 listopada wszedł do kin film "Pewnego razu w listopadzie". Grzegorz Palkowski, odtwórca jednej z głównych ról, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Camerimage. Czy ważne jest, gdzie powstaje film?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 20:00
– Nie ma dla mnie znaczenia, czy robię film w Polsce czy za granicą. Ważne, jaki film robię i z kim – mówi Magdalena Górka, autorka zdjęć do polskich i amerykańskich filmów.
rozwiń zwiń