"Arabski sekret" – delikatna historia wielkiego kalibru

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 16:00
"Arabski sekret" to dokument, który zdobył Grand Prix na Festiwalu HumanDOC i Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu". – To była jazda bez trzymanki – mówi o pracy nad obrazem jego autorka Julia Groszek.
Audio
  • "Arabski sekret" – delikatna historia wielkiego kalibru (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu
Kadr z filmuFoto: materiały promocyjne

"Arabski sekret" to opowieść o trzydziestokilkuletnim Kamilu Filipku, który pragnie poznać swojego ojca, Ilhama Al Madfaia – bliskowschodnią gwiazdę arabskiej muzyki folkowej. Podróż, jaką bohater odbywa wraz z filmową ekipą, to jednocześnie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens życia. Dokument to także emocjonalna ballada o poszukiwaniu samego siebie, ukazana przez pryzmat dwóch światów i dwóch kultur.

– To jest historia wielkiego kalibru, a jednocześnie bardzo delikatna. Musieliśmy sobie wzajemnie zaufać i razem skoczyć na głęboką wodę. Niesamowite było to, że nie wiedzieliśmy, jak to wszystko się skończy i jak daleko dojdziemy – mówi Julia Groszek w rozmowie w Ryszardem Jaźwińskim.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Trójkowo, filmowo", w której reżyser dokumentu opowiada o genezie jego powstania i "szalonej realizacji".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Julia Groszek (reżyser filmów dokumentalnych, autorka filmu "Arabski sekret"), Adam Ślesicki (producent filmowy, scenarzysta), Artur Liebhart (dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity)
Data emisji: 7.01.2018
Godzina emisji: 14.09

mat. promocyjne/iwo/mk

 

 


Czytaj także

"Listy do M. 3", czyli blockbuster na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 18:00
Film "Listy do M. 3" cieszy się, podobnie jak poprzednie dwie części, zainteresowaniem polskiej publiczności kinowej. – Rozpiera mnie duma, że wzięłam udział w takim projekcie i ta oglądalność pokazuje, że ludzie potrzebują takich filmów – mówi Katarzyna Zawadzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzikie róże", czyli chwila refleksji na zakończenie roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 16:00
"Dzikie róże" to kameralny dramat obyczajowy. Jest to też ostatnia polska premiera w tym roku. Oba te czynniki sprawiają, że nowy film Anny Jadowskiej skłania do chwili zadumy przed rozpoczęciem nowego roku.
rozwiń zwiń