Czy "Cicha noc" zdominuje Orły 2018?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 16:00
W ostatnią środę ogłoszono nominacje do Orłów 2018, czyli Polskich Nagród Filmowych. Kto ma największe szanse na zdobycie statuetki?
Audio
Kadr z filmu Cicha noc
Kadr z filmu "Cicha noc"Foto: Robert Jaworski/Studio Munka

Największym tegorocznym faworytem w wyścigu po Orły jest film "Cicha noc" Piotra Domalewskiego. Obraz zdobył aż 11 nominacji i ma duże szanse zdominować nadchodzącą galę. Może to być jednak trudne – "Powidoki" wywalczyły 8, "Pokot" 6, a "Twój Vincent" 5 nominacji.

Logo tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 Logo tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tegorocznymi nominacjami. Bardzo mnie cieszy, gdy Arek Jakubik jest doceniany (nominacja w kategorii najlepsza rola drugoplanowa). Bardzo kibicuję też Jakubowi Gierszałowi (nominowany w kategorii najlepsza główna rola męska), bo zrobił świetną pracę w "Najlepszym". Wybór nie będzie łatwy, jestem bardzo ciekaw, jak się to rozwinie – mówi Mirosław Haniszewski, członek Polskiej Akademii Filmowej. – Podobnie jest w przypadku ról żeńskich. Są to niesamowicie utalentowane kobiety, w bardzo różnych rolach. Zapowiada się niezwykle ciekawe rozdanie nagród – dodaje aktor.

Plakat filmu "Cicha noc" Plakat filmu "Cicha noc"

– Należy pogratulować Zbigniewowi Zamachowskiemu i jego córce Bronisławie, która została nominowana w dwóch kategoriach: najlepsza drugoplanowa rola kobieca i odkrycie roku. Wydaje mi się, że jest to najmłodsza nominowana i to od razu dwukrotnie – mówi Wioletta Kamińska, wiceprezes Niezależnej Fundacji Filmowej.

Więcej na temat tegorocznych nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 można usłyszeć w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania.

Ponadto w audycji:

  • wywiad z aktorem Marcinem Dorocińskim o "Planie B" Kingi Dębskiej i innych nowych produkcjach;
  • rozmowa z aktorką Małgorzatą Gorol o "Planie B" oraz "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej, zapowiedź udziału w Festiwalu Berlinale;
  • rozmowa z Miss God - artystką tworzącą muzykę do filmów niemych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Mirosław Haniszewski (aktor), Wioletta Kamińska (wiceprezes Niezależnej Fundacji Filmowej), Marcin Dorociński (aktor), Małgorzata Gorol (aktorka), Miss God (kompozytorka muzyki do filmów niemych)
Data emisji: 11.02.2018
Godzina emisji: 14.08

ml/mk

Czytaj także

Dyskusja wokół filmu "Cicha noc" w "Klubie Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 22:00
Za kamerą Piotr Domalewski, a w obsadzie m.in. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska i Tomasz Schuchardt. Jeśli dodamy do tego zdjęcia Piotra Sobocińskiego juniora i muzykę Wacława Zimpla oraz interesującą historię, to mamy film na miarę Złotych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasadorka kultury polskiej w Kanadzie: Liliana Głąbczyńska-Komorowska

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 11:00
Liliana Głąbczyńska-Komorowska jest uznaną w Hollywood aktorką, która już od blisko 30 lat gości na ekranach Ameryki Północnej. W ostatniej w 2017 roku audycji rozmawiał z nią Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z twórcami "Syna Królowej Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 16:00
Jedną z najważniejszych obecnie premier w polskim kinie jest "Syn Królowej Śniegu". Ryszard Jaźwiński spotkał się z jego twórcami.
rozwiń zwiń