X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy "Cicha noc" zdominuje Orły 2018?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 16:00
W ostatnią środę ogłoszono nominacje do Orłów 2018, czyli Polskich Nagród Filmowych. Kto ma największe szanse na zdobycie statuetki?
Audio
Kadr z filmu Cicha noc
Kadr z filmu "Cicha noc"Foto: Robert Jaworski/Studio Munka

Największym tegorocznym faworytem w wyścigu po Orły jest film "Cicha noc" Piotra Domalewskiego. Obraz zdobył aż 11 nominacji i ma duże szanse zdominować nadchodzącą galę. Może to być jednak trudne – "Powidoki" wywalczyły 8, "Pokot" 6, a "Twój Vincent" 5 nominacji.

Logo tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 Logo tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tegorocznymi nominacjami. Bardzo mnie cieszy, gdy Arek Jakubik jest doceniany (nominacja w kategorii najlepsza rola drugoplanowa). Bardzo kibicuję też Jakubowi Gierszałowi (nominowany w kategorii najlepsza główna rola męska), bo zrobił świetną pracę w "Najlepszym". Wybór nie będzie łatwy, jestem bardzo ciekaw, jak się to rozwinie – mówi Mirosław Haniszewski, członek Polskiej Akademii Filmowej. – Podobnie jest w przypadku ról żeńskich. Są to niesamowicie utalentowane kobiety, w bardzo różnych rolach. Zapowiada się niezwykle ciekawe rozdanie nagród – dodaje aktor.

Plakat filmu "Cicha noc" Plakat filmu "Cicha noc"

– Należy pogratulować Zbigniewowi Zamachowskiemu i jego córce Bronisławie, która została nominowana w dwóch kategoriach: najlepsza drugoplanowa rola kobieca i odkrycie roku. Wydaje mi się, że jest to najmłodsza nominowana i to od razu dwukrotnie – mówi Wioletta Kamińska, wiceprezes Niezależnej Fundacji Filmowej.

Więcej na temat tegorocznych nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 można usłyszeć w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania.

Ponadto w audycji:

  • wywiad z aktorem Marcinem Dorocińskim o "Planie B" Kingi Dębskiej i innych nowych produkcjach;
  • rozmowa z aktorką Małgorzatą Gorol o "Planie B" oraz "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej, zapowiedź udziału w Festiwalu Berlinale;
  • rozmowa z Miss God - artystką tworzącą muzykę do filmów niemych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Mirosław Haniszewski (aktor), Wioletta Kamińska (wiceprezes Niezależnej Fundacji Filmowej), Marcin Dorociński (aktor), Małgorzata Gorol (aktorka), Miss God (kompozytorka muzyki do filmów niemych)
Data emisji: 11.02.2018
Godzina emisji: 14.08

ml/mk

Czytaj także

Dyskusja wokół filmu "Cicha noc" w "Klubie Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 22:00
Za kamerą Piotr Domalewski, a w obsadzie m.in. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska i Tomasz Schuchardt. Jeśli dodamy do tego zdjęcia Piotra Sobocińskiego juniora i muzykę Wacława Zimpla oraz interesującą historię, to mamy film na miarę Złotych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasadorka kultury polskiej w Kanadzie: Liliana Głąbczyńska-Komorowska

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 11:00
Liliana Głąbczyńska-Komorowska jest uznaną w Hollywood aktorką, która już od blisko 30 lat gości na ekranach Ameryki Północnej. W ostatniej w 2017 roku audycji rozmawiał z nią Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z twórcami "Syna Królowej Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 16:00
Jedną z najważniejszych obecnie premier w polskim kinie jest "Syn Królowej Śniegu". Ryszard Jaźwiński spotkał się z jego twórcami.
rozwiń zwiń