Jagoda Szelc: czułam się, jakbym zrobiła dziesięć filmów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 15:00
Do kin wszedł właśnie film "Wieża. Jasny dzień". Debiut reżyserki Jagody Szelc to objawienie ostatniego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Czym urzeka ten thriller psychologiczny? 
Audio
  • Historia, którą napisało życie (Trójkowo, filmowo)
Kadr ze zwiastuna filmu Wieża. Jasny dzień
Kadr ze zwiastuna filmu "Wieża. Jasny dzień"Foto: mat. prasowe

Plakat promujący film "Wieża. Jasny dzień". Plakat promujący film "Wieża. Jasny dzień".

"Wieża. Jasny dzień" to historia oparta na faktach. Kilkuletnia Nina zbliża się do ważnego w jej życiu wydarzenia – pierwszej komunii świętej. W trakcie trwających w domu dziewczynki przygotowań, Ninę i jej rodziców, Mulę i Michała, odwiedza niespodziewany gość – Kaja, siostra Muli, a zarazem biologiczna matka dziewczynki. Od chwili jej przyjazdu w domu szczęśliwej dotąd rodziny, zaczynają się dziać dziwne rzeczy…

– Czuję, że przede mną jeszcze bardzo długa droga. Muszę się jeszcze dużo uczyć. Ostatnio zakończyłam film i od razu zapisałam sobie rzeczy, których się nauczyłam – opowiada reżyserka Jagoda Szelc. – Ten film sprawiał, że traciłam kontrolę. Były z nim wszelkiego rodzaju problemy, powstawał mniej więcej trzy lata, ale to dobrze. Czułam się, jakbym zrobiła dziesięć filmów. Musiałam pokonać wiele przeciwności losu – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • Orły 2018 – rozmowy z nominowanymi do Polskich Nagród Filmowych: Anną Jadowską, Piotrem Domalewskim, Piotrem Stasikiem i Arkadiuszem Jakubikiem;
  • ​Nagroda im. Bolesława Michałka – rozmowa z tegorocznym laureatem Pawłem Mościckim, autorem książki "Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jagoda Szelc (reżyserka), Anna Jadowska (reżyserka), Piotr Domalewski (aktor), Piotr Stasik (reżyser), Arkadiusz Jakubik (aktor), Paweł Mościcki (autor książki "Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości")
Data emisji: 25.03.2018
Godzina emisji: 14.08

kw/ml

Czytaj także

"Pomiędzy słowami". Film o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 16:47
Ryszard Jaźwiński rozmawiał z autorką filmu, jak również z Jakubem Gierszałem, który zagrał w tej produkcji główną rolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na co dzień Siekierą nie jestem". Aleksandra Popławska o roli w "Kobietach mafii"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 16:24
Ostatnio najbardziej znana jest z roli prokurator w serialu "Wataha". Teraz możemy ją także zobaczyć na ekranach kin w najnowszym filmie Patryka Vegi "Kobiety mafii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Mohr o filmie "Pitbull: Ostatni pies"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 15:00
Ostatnią część popularnej serii "Pitbull" wyreżyserował Władysław Pasikowski. O współpracy z reżyserem, najnowszej produkcji i pierwszej części serii opowiadał Rafał Mohr, czyli filmowy "Nielat". 
rozwiń zwiń