X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wygląda życie "niewidzialnych" kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:00
Od 13 kwetnia w polskich kinach można oglądać najnowszy film Pawła Sali "Niewidzialne". W "Trójkowo, filmowo" z twórcami dramatu rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • "Niewidzialne". Chwytająca za serce historia szwaczek (Trójkowo, filmowo)
Fragment plakatu promującego film Niewidzialne
Fragment plakatu promującego film "Niewidzialne"Foto: mat. promocyjne

pap_20160920_229 poplawska 1200 pap.jpg
"Na co dzień Siekierą nie jestem". Aleksandra Popławska o roli w "Kobietach mafii"

"Niewidzialne" opowiadają historie ciemnej, obskurnej szwalni, w której pracują trzy kobiety. Szwaczki reprezentują trzy różne pokolenia, ale łączy je wspólna cecha. Wszystkie są nieszczęśliwe, reprezentują ten sam status społeczny i są wyzyskiwane przez swojego pracodawcę. Pewnego dnia zakład odwiedza Maria Miracle – kobieta sukcesu, która dla głównych bohaterek jest symbolem lepszego świata, o którym każda marzy. 

– Ta produkcja jest bardzo kontrowersyjna. Myślę, że to dobrze, bo pokazuje coś innego. Film dotyka tematów, które nie są zbyt popularne – mówi Halina Rasiakówna, odtwórczyni jednej z głównych ról.

"Niewidzialne" mają teatralne korzenie. Film powstał na podstawie napisanego wcześniej dramatu, o czym mówił sam reżyser. – Kiedy pisałem tę sztukę, nie sądziłem, że kiedykolwiek powstanie z tego film. Doświadczenia życiowe i to, co się wydarzyło po filmie "Matka Teresa od kotów", sprawiły, że stało się inaczej. "Niewidzialne" są eksperymentem, to film, który zasadniczo dzieje się w jednym miejscu, pokazuje dzień z życia tych kobiet – mówi Paweł Sala, twórca filmu. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której także:

  • Przegląd Filmów o Sztuce w Zakopanem – podsumowanie;
  • 32. Tarnowska Nagroda Filmowa  zapowiedzi programowe, rozmowa z Jerzym Armatą – dyrektorem artystycznym i zaproszenia na festiwal;
  • spotkanie z Zofią Kowalewską  autorką filmu "Więzi" (premiera kinowa w cyklu: "Najlepsze polskie trzydziestki");
  • 24. Wiosna Filmów  zapowiedzi programowe, rozmowa z Maciejem Zabojszczem  dyrektorem festiwalu;
  • polski udział w konkursach MFF w Cannes;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa​.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Zofia Kowaleska (autorka filmu "Więzi"), Halina Rasiakówna (aktorka), Paweł Sala (reżyser), Urszula Dubowska (dyrektor artystyczny Przeglądu Filmów o Sztuce), Jerzy Armata (dyrektor artystyczny festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa), Maciej Zabojszcz (dyrektor festiwalu "Wiosna Filmów")
Data emisji: 15.04.2018
Godzina emisji: 14.08

kw/mk

Czytaj także

Rafał Mohr o filmie "Pitbull: Ostatni pies"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 15:00
Ostatnią część popularnej serii "Pitbull" wyreżyserował Władysław Pasikowski. O współpracy z reżyserem, najnowszej produkcji i pierwszej części serii opowiadał Rafał Mohr, czyli filmowy "Nielat". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jagoda Szelc: czułam się, jakbym zrobiła dziesięć filmów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 15:00
Do kin wszedł właśnie film "Wieża. Jasny dzień". Debiut reżyserki Jagody Szelc to objawienie ostatniego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Czym urzeka ten thriller psychologiczny? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twarz" Szumowskiej. Opowieść lokalna czy europejska?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
– Bardzo wielu krytyków i widzów na Berlinale odnosiło ten film do swoich lokalnych społeczności. Było to naszym powodem do dumy – opowiada Mateusz Kościukiewicz, odtwórca głównej roli.
rozwiń zwiń