Filmowa wiosna w Tarnowie. Co czeka nas w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 15:00
Trwa 32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Organizatorzy wydarzenia zdradzili, co będzie się działo w ciągu najbliższych kilku dni. Ryszard Jaźwiński rozmawiał również z gośćmi festiwalu, jurorami i innymi postaciami związanymi z tą filmową imprezą.
Audio
  • Relacja z 32. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej (Trójkowo, filmowo)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com/Public domain

Plakat promujący 32. Tarnowską Nagrodę Filmową Plakat promujący 32. Tarnowską Nagrodę Filmową

– Podczas otwarcia festiwalu odbył się kameralny koncert Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego. Dwaj panowie na scenie, koncert bezpośredni. W końcu nasze kino nie należy do największych, ale było wypełnione po brzegi. Koncert został bardzo dobrze przyjęty – mówił o inauguracji festiwalu Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

Przy okazji festiwalu Ryszard Jaźwiński spotkał się z Tomaszem Ziętkiem, który wystąpił w takich filmach jak "Cicha noc" czy "Kamienie na szaniec". Aktor zdradził swoje najbliższe zawodowe plany. – Teraz powstaje film bardzo związany z tym miastem. Na stadionie Unii Tarnów realizowano część zdjęć. Też będziemy oglądać tutaj mecz, bowiem w nowym projekcie chcemy połączyć film i żużel. Gram w tej produkcji młodego żużlowca – opowiada Tomasz Ziętek. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • zapowiedź niedzielnych wydarzeń Święta Kina Niemego w Warszawie, rozmowa z Dariuszem Wieromiejczykiem, dyrektorem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego;
  • premiery Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, rozmowa z Adamem Trzopkiem, współorganizatorem przeglądu;
  • zapowiedź 20. Festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie, rozmowa z Jolantą Dygoś, dyrektor festiwalu;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Anna Grygiel (dyrektor 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej), Tomasz Kapturkiewicz (dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury), Krystyna Latałłowa (juror 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej), Tomasz Ziętek (aktor), Dariusz Wieromiejczyk (dyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego), Adam Trzopek (współorganizator Przeglądu Nowego Kina Francuskiego), Jolanta Dygoś (dyrektor 20. Festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie)
Data emisji: 22.04.2018
Godzina emisji: 14.08

kw/gs

Czytaj także

Jagoda Szelc: czułam się, jakbym zrobiła dziesięć filmów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 15:00
Do kin wszedł właśnie film "Wieża. Jasny dzień". Debiut reżyserki Jagody Szelc to objawienie ostatniego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Czym urzeka ten thriller psychologiczny? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twarz" Szumowskiej. Opowieść lokalna czy europejska?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
– Bardzo wielu krytyków i widzów na Berlinale odnosiło ten film do swoich lokalnych społeczności. Było to naszym powodem do dumy – opowiada Mateusz Kościukiewicz, odtwórca głównej roli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda życie "niewidzialnych" kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:00
Od 13 kwetnia w polskich kinach można oglądać najnowszy film Pawła Sali "Niewidzialne". W "Trójkowo, filmowo" z twórcami dramatu rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń