X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roman Polański o swoich najważniejszych filmach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 16:59
– "Pianista" jest bardzo osobisty. Opisuje rzeczy, które w pewnym sensie przeżywałem. Choć oparty jest na książce Szpilmana, są tam szczegóły, jakie pamiętam z dzieciństwa w getcie krakowskim – przyznaje reżyser.
Audio
  • Roman Polański o swoich najważniejszych filmach i współpracy z Tadeuszem Łomnickim (Trójkowo, filmowo)
Roman Polański
Roman PolańskiFoto: PAP/EPA/ENNIO LEANZA

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Roman Polański mówił o swoim kolejnym obrazie, tym razem poświęconym sprawie Dreyfusa. Kiedy możemy się go spodziewać? – To zależy od wielu elementów. Moim zdaniem ten film powinien być robiony po francusku, z francuskimi aktorami, a początkowo próbowano robić go po angielsku. Kilka lat temu nie można było liczyć na światową dystrybucję filmu, który nie był kręcony w tym języku. Na szczęście to się zmienia – przyznaje twórca.

W piątek do polskich kin trafił najnowszy film Romana Polańskiego "Prawdziwa historia", m.in. jemu będzie poświęcona druga część rozmowy, która zostanie wyemitowana w kolejnej audycji "Trójkowo, filmowo".


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Roman Polański mówił także o swoich doświadczeniach teatralnych w Polsce. Jak przypomniał, pierwsze sceniczne kroki stawiał w krakowskim Teatrze Młodego Widza, grając w sztuce "Syn pułku". Nie zabrakło także wątków muzycznych, m.in. słynnej kołysanki Krzysztofa Komedy z "Dziecka Rosemary". 

Ponadto w audycji:

  • polska obecność na MFF w Cannes – relacja Agaty Gwizdały;
  • 15. Festiwal Docs Against Gravity  spotkanie z Peterem Mettlerem i Borisem Miticiem;
  • rozmowa o filmie "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej, który jest prezentowany w sekcji Semaine de la Critique na MFF w Cannes;
  • bezpośrednie relacje z MFF w Cannes, połączenie telefoniczne z Ewą Puszczyńską, producentką filmu "Zimna wojna" (konkurs główny).

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Autorka materiału dodatkowego: Agata Gwizdała 
Goście: 
Peter Mettler (reżyser), Roman Polański (reżyser), Boris Mitic (reżyser), Gabriela Muskała (aktorka, scenarzystka), Ewa Puszczyńska (producentka filmu "Zimna wojna")
Data emisji: 13.05.2018
Godzina emisji: 14.07

gs/jp

Czytaj także

Filmowa wiosna w Tarnowie. Co czeka nas w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 15:00
Trwa 32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Organizatorzy wydarzenia zdradzili, co będzie się działo w ciągu najbliższych kilku dni. Ryszard Jaźwiński rozmawiał również z gośćmi festiwalu, jurorami i innymi postaciami związanymi z tą filmową imprezą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 15:00
Festiwal 32. Tarnowska Nagroda Filmowa zakończył się, a my poznaliśmy wszystkich laureatów. Jednym z nagrodzonych w Tarnowie twórców był Paweł Maślona za film "Atak paniki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bill Pulman i jego rozgrywka w szachy, która decyduje o losach świata. "Zimna gra" już w przyszłym roku na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 15:30
Zakończyły się zdjęcia do najnowszej produkcji Łukasza Kośmickiego "Zimna gra". Ryszard Jaźwiński rozmawiał z reżyserem filmu, jak również z Billem Pullmanem, który wcielił się w głównego bohatera. 
rozwiń zwiń