X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zimna wojna", czyli sukces kina osobistego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 15:00
Reżyser Paweł Pawlikowski zdobył nagrodę 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes dla najlepszego reżysera. O filmie opowiadali na antenie Trójki aktorzy grający w nim główne role.
Audio
  • Sukces Pawła Pawlikowskiego w Cannes (Trójkowo, filmowo)
Borys Szyc, Pawel Pawlikowski, Joanna Kulig i Tomasz Kot w Cannes
Borys Szyc, Pawel Pawlikowski, Joanna Kulig i Tomasz Kot w CannesFoto: Sebastian Nogier/PAP

– Czuliśmy, że dla Pawła Pawlikowskiego to szczególny i osobisty film. Widząc na końcu dedykację dla jego rodziców, rozpłakałam się. W trakcie pracy staraliśmy się podejść do tego jak do ról filmowych, kreować. Wiele rzeczy jest innych, ale rdzeń, inspiracja, zostały wzięte z życia Pawła – opowiada Joanna Kulig. 

Tomasz Kot, choć nie zdobył żadnej nagrody, nie krył zadowolenia z udziału w projekcie. – Pojawiły się tu opinie na mój temat, z którymi pierwszy raz w życiu się spotykałem, jak "Gregory Peck z Europy Wschodniej". Jestem wdzięczny, bo mam tendencje do nadekspresji i reżyser mocno mnie tu "ściągał", zmuszał do oszczędności. To nowy walor, który poszerzył mój wachlarz możliwości i czuję się teraz lepszym aktorem – opowiada o pracy na planie.

– To, że ten film jest czarno-biały, dodaje mu autentyczności, działa jak wehikuł czasu. Widz podróżuje razem z bohaterami po latach 50., ale ważną osobą dramatu jest tu muzyka, która jest niesamowita – dodaje Borys Szyc.

Nagroda dla najlepszego reżysera to nie jedyne wyróżnienie dla filmu "Zimna wojna". Był on również nominowany do nagrody głównej festiwalu – Złotej Palmy.

Ponadto w audycji:

  • 15. Festiwal Docs Against (patronat Trójki) – spotkanie z reżyserami: Evą Mulvad z Danii, autorką filmu "Współczesny mężczyzna", oraz Hansem Blockiem z Niemiec, współautorem dokumentu "Czyściciele internetu";
  • specjalnie dla Trójki wywiad z Romanem Polańskim (premiera filmu "Prawdziwa historia") – część druga (części pierwszej można wysłuchać tutaj >>>);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Autorka materiału dodatkowego: Agata Gwizdała 
Goście:
Joanna Kulig (aktorka), Tomasz Kot (aktor), Borys Szyc (aktor), Eva Mulvad (reżyser), Hans Block (reżyser), Roman Polański (reżyser)
Data emisji: 20.05.2018
Godzina emisji: 14.06

ml/mk

Czytaj także

Roman Polański o swoich najważniejszych filmach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 16:59
– "Pianista" jest bardzo osobisty. Opisuje rzeczy, które w pewnym sensie przeżywałem. Choć oparty jest na książce Szpilmana, są tam szczegóły, jakie pamiętam z dzieciństwa w getcie krakowskim – przyznaje reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Pawlikowski z nagrodą w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 13:00
Na teogorcznym Festiwalu Filmowym w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Paweł Pawlikowski. Jego film "Zimna wojna" zachwycił jury. Co jeszcze działo się podczas jednego z najważniejszych filmowych festiwali?
rozwiń zwiń