X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Raginis-Królikiewicz o "Inspekcji": zależało mi na przejrzystej narracji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 15:00
– Pomysł na spektakl wyszedł od mojego ojca. Kilka lat temu realizował "Anatomię" – bardzo kameralny, pięcioosobowy utwór, który był zapisem rozmowy między dwójką prokuratorów rosyjskich i ostatnimi żyjącymi sprawcami zbrodni katyńskiej – opowiadał Jacek Raginis-Królikiewicz, współautor spektaklu "Inspekcja".
Audio
  • "Ten spektakl to wypadkowa pomysłów ojca i mojej wizji teatru" (Trójkowo, filmowo)
Jacek Raginis-Królikiewicz, reżyser
Jacek Raginis-Królikiewicz, reżyserFoto: Grzegorz Michałowski/PAP

– Pod koniec 2016 roku Teatr Telewizji wyraził wstępną gotowość do zrealizowania naszego tekstu. Zaczęliśmy pracować nad tekstem dramaturgicznym. Dopisywaliśmy zupełnie nowe sceny. Tekst rozrósł się do prawie 140 stron. Nie spodziewałem się, że w trakcie tworzenia projektu, odejdzie reżyser  wspominał gość Trojki.

– Projekt zawisł na włosku. Dostałem do redakcji wolną rękę, mogłem dokończyć go po swojemu z ekipą, z którą dobrze się rozumiem. Ten spektakl to wypadkowa naszych wspólnych pomysłów. Zależało mi na wprowadzeniu przejrzystej narracji, jednocześnie była to realizacja twórczego testamentu człowieka, którego wszyscy ceniliśmy – wyjaśniał.

Za spektakl "Inspekcja" Jacek Raginis-Królikiewicz otrzymał Grand Prix 18. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. W audycji rozmawialiśmy m.in. o twórczości zmarłego we wrześniu ubiegłego roku reżysera Grzegorza Królikiewicza, pracy przy realizacji "Inspekcji" oraz przekładzie niełatwych tematów historycznych na język teatru. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również:

  • 18. Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie – rozmowa Arkadiuszem Sipem, dyrektorem Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda;
  • Spotkanie z reżyserem Jakubem Radejem, autorem nagradzanej na festiwalach krótkiej fabuły "Sweet home Czyżewo" oraz dokumentu "Proch";
  • Lipcowe festiwale filmowe  zapowiedzi;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jacek Raginis-Królikiewicz (reżyser, współtwórca spektaklu "Inspekcja"), Jakub Radej (reżyser filmowy), Arkadiusz Sip (dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda)
Data emisji: 15.07.2018
Godzina emisji: 14.08

ac/mk

Czytaj także

18. Festiwal Dwa Teatry. Półmetek za nami!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 22:00
To pierwszy od lat przygotowany z takim rozmachem festiwal mediów publicznych. Oba teatry: Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, realizują misję, ale poziom tej realizacji jest uzależniony od tego, jakimi środkami dysponują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 22:00
Jakie wnioski płyną z tej szczególnej z wielu powodów edycji festiwalu? Jakie były wybory jurorów, kryteria, którymi posługiwali się, ogłaszając werdykty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Andrzeja Brzeskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 14:00
W audycji wspominaliśmy aktora, satyryka, barda i poetę. Andrzej Brzeski współpracował m.in. z Programem Trzecim Polskiego Radia. Jego utwory pojawiały się w audycjach "BAR", "R.O.S.S.", "Powtórka z rozrywki".
rozwiń zwiń