X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka prelekcji filmowej. Podsumowanie 19. Letniej Akademii Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:00
– Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych, który odbywa się w Zwierzyńcu na Letniej Akademii Filmowej, to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Tutaj nie tylko oglądamy filmy, ale też o nich rozmawiamy, uczymy, jak to robić, jak o nich mówić – wyjaśnia Marlena Gabryszewska, jurorka jedynego konkursu podczas tej wyjątkowej imprezy. 
Audio
  • 19. Letnia Akademia Filmowa – podsumowanie festiwalu (Trójkowo, filmowo)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Brian A Jackson/shutterstock.com

006_2018_08_03_NH_Terry_Gilliam_podpisuje_rzeczy_9712_fot_Filip_Basara_1200.jpg
Niewiarygodne przygody Terry’ego Gilliama

Jak podkreśla rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego, bycie prelegentem filmowym to nie jest prosta sprawa. – Nie wystarczy obejrzeć film, powiedzieć, co się o nim myśli i o czym jest historia. To pójście na skróty. Michał Bojczewski, zwycięzca konkursu, bardzo ładnie wprowadził publiczność w kulisy powstawania filmu. Opowiedział historię, która towarzyszyła przez blisko 30 lat Terry'emu Gilliamowi. Nakreślił konteksty powstawania obrazu, wytyczając tropy interpretacyjne, zupełnie nie narzucając interpretacji i nie opowiadając filmu. A to jest bardzo duży błąd w bardzo wielu prelekcjach – przyznaje gość "Trójkowo, filmowo" . 

W Trójce mieliśmy okazję usłyszeć fragment zwycięskiej prelekcji Michał Bojczewski. Gdzie laureat szlifuje swoje umiejętności? 

plakat_LAF2018 1200.jpg
19. Letnia Akademia Filmowa

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • Kamila Kamińska i Łukasz Palkowski mówią o filmie "Najlepszy", prezentowanym w Zwierzyńcu rok po premierze; 
  • Konkurs Talenty Trójki – zapowiedź finału, nowy film Grzegorza Zaricznego, laureata w kategorii Film.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Kamila Kamińska (aktorka) i Łukasz Palkowski (reżyser), Marlena Gabryszewska (filmoznawczyni, manager warszawskiego kina Elektronik), Michał Bojczewski (laureat Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych)Grzegorz Zariczny (reżyser, laureat Talentów Trójki), Joanna Swacha (dyrektor Letniej Akademii Filmowej), Kacper Wójtowicz (wolontariusz podczas festiwalu)
Data emisji: 12.08.2018
Godzina emisji: 14.06

gs/mk

Czytaj także

Jaki będzie "Kurier" Władysława Pasikowskiego?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 07:00
Twórca filmów takich jak "Psy" czy "Pokłosie" i jego ekipa są już po pierwszych dniach zdjęciowych nowego filmu "Kurier" poświęconego działaności Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Raginis-Królikiewicz o "Inspekcji": zależało mi na przejrzystej narracji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 15:00
– Pomysł na spektakl wyszedł od mojego ojca. Kilka lat temu realizował "Anatomię" – bardzo kameralny, pięcioosobowy utwór, który był zapisem rozmowy między dwójką prokuratorów rosyjskich i ostatnimi żyjącymi sprawcami zbrodni katyńskiej – opowiadał Jacek Raginis-Królikiewicz, współautor spektaklu "Inspekcja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Grzegorzek: ważne jest, jak widz interpretuje film

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 15:00
Łukasz Grzegorzek jest świeżo po premierze swojego filmu "Córka trenera". Pierwsza jego projekcja odbyła się podczas festiwalu "Nowe horyzonty". O czym opowiada ta produkcja? 
rozwiń zwiń