Filmowe Talenty Trójki

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 15:15
To było specjalne wydanie audycji "Trójkowo, filmowo", podczas której Ryszard Jaźwiński spotkał się z tegorocznymi finalistami konkursu Talenty Trójki w kategorii Film: Justyną Mytnik, Pauliną Ziółkowską oraz Jakubem Radejem.
Audio
  • Finaliści Talentów Trójki w kategorii Film (Trójkowo, filmowo)
Jurorzy Talentów Trójki w kategorii Film
Jurorzy Talentów Trójki w kategorii FilmFoto: Katarzyna Borowiecka/Polskie Radio

– Mój film, który najbardziej lubię, to ten najnowszy, który będzie miał premierę we wrześniu w Gdyni. Fascinatrix to historyczny musical, opowiadający o polowaniu na czarownice – mówiła w audycji Justyna Mytnik. 

– "Rykoszety" opowiadają o zbrodni Lubińskiej, która miała ostatnio 36 rocznicę. Mimo tego, że to historia z PRL-u, to mamy tu wymiar współczesny. W filmie pokazałem jak władza wchodzi z butami w życie ludzi – podkreślił w audycji Jakub Radej. 

– Najprościej mówiąc "Na zdrowie" to film o kichaniu. Jednak opowiada on o tym, jak można się zarażać, nie tyle co chorobą, ale innymi ludźmi. Jakimś otoczeniem czy społecznymi sprawami. Można też pochorować się na zwykłych ludzi, a nawet na samego siebie – w skrócie opowiedziała o swoim filmie Paulina Ziółkowska. 

Konkurs Talenty Trójki, organizowany od 2010 roku przez Program 3, stanowi formę realnej pomocy dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł dla zwycięzców oraz po 3000 zł dla finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Justyna Mytnik, Paulina Ziółkowska oraz Jakub Radej (finaliści konkursu Talenty Trójki w kategorii Film)
Data emisji: 2.09.2018
Godzina emisji: 14.07

kw

Czytaj także

Beata Dzianowicz: "Odnajdę Cię" opowiada o nieumiejętności odpuszczania

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 15:00
– Znajomy policjant wziął mnie kilka razy do pracy i dał posłuchać kilku swojskich dialogów, ale prawda jest taka, że ja ten film wyssałam z palca – opowiada Beata Dzianowicz, uznana dokumentalistka, która właśnie zadebiutowała pełnometrażową fabułą "Odnajdę Cię".
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Letnia Akademia Filmowa. "Tu jest najlepsze polskie i europejskie kino"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 15:30
Tym razem Ryszard Jaźwiński poprowadził audycję prosto ze Zwierzyńca, bo właśnie tam trwa 19. Letnia Akademia Filmowa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka prelekcji filmowej. Podsumowanie 19. Letniej Akademii Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:00
– Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych, który odbywa się w Zwierzyńcu na Letniej Akademii Filmowej, to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Tutaj nie tylko oglądamy filmy, ale też o nich rozmawiamy, uczymy, jak to robić, jak o nich mówić – wyjaśnia Marlena Gabryszewska, jurorka jedynego konkursu podczas tej wyjątkowej imprezy. 
rozwiń zwiń