Anna Smołowik: w "Juliuszu" jesteśmy prawdziwi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 17:30
Trzy lata temu podczas konkursu Talenty Trójki wyróżniona została aktorka Anna Smołowik. Dziś znów pojawiła się w Trójkowym studiu, gdzie razem z reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem opowiadała o filmie "Juliusz".
Audio
  • Anna Smołowik i Aleksander Pietrzak o filmie "Juliusz" (Trójkowo, filmowo)
Anna Smołowik
Anna SmołowikFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Tytułowy Juliusz grany przez Wojciecha Mecwaldowskiego jest nauczycielem plastyki, który próbuje pomóc swojemu ojcu, w postać którego wciela się Jan Peszek. Starszy mężczyzna jest artystą-malarzem, a mimo wieku i słabego zdrowia nie zamierza zmieniać swojego hulaszczego trybu życia. Juliusz musi zająć się ojcem, w czym pomaga mu przypadkowo poznana lekarz weterynarii, grana przez Annę Smołowik.

Plakat promujący film "Juliusz" Plakat promujący film "Juliusz"

– Ten film zaczął się dla nas trzy lata temu. Spotkaliśmy się tu, na Myśliwieckiej, na gali rozdania Talentów Trójki. Ja byłam nominowana w kategorii Teatr, a Alek w kategorii Film. Zaiskrzyło i zaczęliśmy współpracę. Gdy przygotowywał się do swojego debiutanckiego filmu, pamiętał o mnie – mówi Anna Smołowik.

– Kiedy rok po tamtej gali Anna znów pojawiła się, tym razem poza konkursem, na scenie Trójki, można było dostrzec wiele jej talentów, nie tylko teatralnych. Uznałem, że taka osobowość będzie pasowała do nietuzinkowego "Juliusza" – dodaje reżyser Aleksander Pietrzak.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • 43 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – zapowiedzi programowe;
  • Konkurs "Inne spojrzenie": "53 wojny", rozmowa z autorką Ewą Bukowską oraz "Monument" Jagody Szelc, rozmowa z Mateuszem Więcławkiem, odtwórcą jednej z głównych ról;
  • Konkurs Filmów Krótkometrażowych: wypowiedzi twórców;
  • wydarzenia muzyczne FPFF w Gdyni, rozmowa z Łukaszem Rostkowskim (L.U.C);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Aleksander Pietrzak (reżyser), Anna Smołowik (aktorka), Ewa Bukowska (aktorka, producentka), Mateusz Więcławek (aktor), Łukasz L.U.C Rostkowski (muzyk)
Data emisji: 15.09.2018
Godzina emisji: 16.09

ml/gs

Czytaj także

Beata Dzianowicz: "Odnajdę Cię" opowiada o nieumiejętności odpuszczania

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 15:00
– Znajomy policjant wziął mnie kilka razy do pracy i dał posłuchać kilku swojskich dialogów, ale prawda jest taka, że ja ten film wyssałam z palca – opowiada Beata Dzianowicz, uznana dokumentalistka, która właśnie zadebiutowała pełnometrażową fabułą "Odnajdę Cię".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka prelekcji filmowej. Podsumowanie 19. Letniej Akademii Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:00
– Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych, który odbywa się w Zwierzyńcu na Letniej Akademii Filmowej, to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Tutaj nie tylko oglądamy filmy, ale też o nich rozmawiamy, uczymy, jak to robić, jak o nich mówić – wyjaśnia Marlena Gabryszewska, jurorka jedynego konkursu podczas tej wyjątkowej imprezy. 
rozwiń zwiń