Magdalena Popławska: ta historia jest bardzo poruszająca

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 17:15
Do kin trafił właśnie film Ewy Bukowskiej "53 wojny". Ryszard Jaźwiński rozmawiał z reżyserką tej produkcji, jak również z odtwórcami głównych ról. 
Audio
  • "53 wojny", czyli historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami (Trójkowo, filmowo)
53 wojny
53 wojnyFoto: Robert Jaworski/materiały promocyjne

Plakat promujący film "53 wojny" (mat.promocyjne) Plakat promujący film "53 wojny" (mat.promocyjne)

Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze… "53 wojny" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

– To historia bardzo poruszająca. Kobieca perspektywa, czyli wszystko opowiedziane przez emocje, jest mi bardzo bliska. Z Ewą pracowałyśmy razem i spotykałyśmy się przed filmem, ale nasze wrażliwości zetknęły się poza wszystkim – mówi Magdalena Popławska, która w filmie wcieliła się w postać Anny. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • Premiera tygodnia: "Jak pies z kotem" – wywiady z reżyserem Januszem Kondratiukiem oraz Aleksandrą Konieczną w filmie grającą Igę Cembrzyńską oraz wypowiedzi odtwórców pozostałych ról – Olgierda Łukaszewicza i Bożeny Stachury;
  • Premiera zagraniczna: "Donbas" – krótkie wypowiedzi dystrybutora Artura Liebharta oraz krytyka filmowego Janusza Wróblewskiego o nowym filmie Siergieja Łoźnicy;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Ewa Bukowska (reżyserka), Magdalena Popławska (aktorka) i Michał Żurawski (aktor), Janusz Kondratiuk (reżyser), Aleksandra Konieczna (aktorka), Olgierd Łukaszewicz (aktor) i Bożena Stachura (aktorka), Janusz Wróblewski (krytyk filmowy). 
Data emisji: 20.10.2018
Godzina emisji: 16.08

kw

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: propozycje od reżysera Smarzowskiego nie należą do najłatwiejszych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 17:15
Film "Kler" trafił do kin, a w jednego z głównych bohaterów wcielił się Arkadiusz Jakubik. O trudnościach na planie filmowym, współpracy z Wojciechem Smarzowskim i swojej zawodowej przyszłości, opowiedział sam aktor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Kijowska: nie chcieliśmy agitacyjnego, lesbijskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 17:30
Do kin trafił właśnie najnowszy film Olgi Chajdas "Nina". Jak pracowało się na planie tej produkcji? Na te i inne pytania odpowiedziała Julia Kijowska, odtwórczyni tytułowej bohaterki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"7 uczuć", czyli emocjonalny powrót do czasów dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 17:30
12 października na ekrany kin wszedł nowy film Marka Koterskiego o perypetiach znanego z wcześniejszych dzieł reżysera Adasia Miauczyńskiego, zatytułowany "7 uczuć".
rozwiń zwiń