X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Zgliński: ten film jest o magii teraźniejszości

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 17:15
Za nami premiera filmu Grzegorza Zglińskiego "Zwierzęta". Ryszard Jaźwiński spotkał się z reżyserem i rozmawiał z nim o jego najnowszej, zrealizowanej w Szwajcarii produkcji.
Audio
  • Greg Zgliński o filmie "Zwierzęta" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Zwierzęta
Kadr z filmu "Zwierzęta"Foto: mat. promocyjne

W swoim najnowszym filmie Grzegorz Zgliński, autor doskonałego "Wymyku" z Robertem Więckiewiczem, opowiada historię Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakacje do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.

Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a "Zwierzęta" stają się filmową zagadką podobną do "Prawdziwej historii" Romana Polańskiego i "Podwójnego kochanka". Zgliński oferuje jednak doświadczenie jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których "Zwierzęta" zachwyciły widzów podczas premiery na festiwalu w Berlinie.

– "Zwierzęta" nazywam dramatem magicznym. To sen, czyli granica między jawą a snem. To zawsze mnie fascynowało – mówi Grzegorz Zgliński, reżyser filmu. – To historia o pewnym małżeństwie, które ma swoje kłopoty. Punktem wyjścia jest owca i wypadek – dodaje tajemniczo. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • Premiera: "Autsajder" Adama Sikory, rozmowa z Łukaszem Sikorą odtwórcą głównej roli w filmie (połączenie ze studiem Radia Katowice);
  • Laureaci 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka w Białymstoku, rozmowa z Justyną Mytnik autorką filmu "Jak zostać papieżem", Sebastianem Weberem autorem dokumentu "Gość" oraz Michałem Rytelem-Przełomcem autorem zdjęć do filmu "Sztangista";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Grzegorz Zgliński (reżyser), Łukasz Sikora (aktor), Justyna Mytnik (autorka filmu "Jak zostać papieżem"), Sebastian Weber (autor dokumentu "Gość"), Michał Rytel-Przełomiec (autor zdjęć do filmu "Sztangista")
Data emisji: 15.12.2018
Godzina emisji: 16.08

kw/ml

Czytaj także

"Ten film to reakcja na to, co działo się wówczas w Europie"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 18:05
23 listopada odbyła się premiera filmu "Via Carpatia" Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona. Ryszard Jaźwiński spotkał się z twórcami tej produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Carey Mulligan jest sercem tego filmu". Premiera "Krainy wielkiego nieba"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 17:15
7 grudnia do kin trafi film "Kraina wielkiego nieba". Ada Minge opowiedziała w Trójce o tej produkcji, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści "Wildlife" Richarda Forda, laureata Nagrody Pulitzera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krzyżoki". Jak sacrum łączy się z profanum

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 17:00
– Musiałam zrobić ten film, bo to moja bardzo osobista historia. Dedykuję ten film mojemu ojcu – opowiada Anna Gawlita, która we współpracy z Tomaszem Wolski nakręciła film "Krzyżoki".
rozwiń zwiń