Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2008 15:00
Dziś przede wszystkim goście zagraniczni, choć w dużym stopniu związani z Polską.

Marta Mesarosz ostatnio wyreżyserowała w Warszawie operetkę "Hrabina Marica", ale przygotowuje już swój nowy węgierski film i poważnie myśli o przyszłorocznej koprodukcji poświęconej Marii Skłodowskiej Curie. Więcej opowie o tym sama w "Trójkowo, filmowo".

Odwiedzi nas także pracujący właśnie w Polsce szwedzki reżyser Kristoffer Karlsson Rus. Jest jednym z autorów dużego projektu filmowego dla młodych twórców "Dekalog 89+". Efekty zobaczyny już w Nowym Roku.

Zajrzymy także do Poznania. Dziś kończy się tam Międzynarodowy Festiwal Filmowy Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Jego dyrektor Jerzy Moszkowicz bedzie już mógł podsumować imprezę i przedstawić laureatów.

Zapowiem również jedną ze świątecznych premier. 26 grudnia na ekranach naszych kin pojawi się komedia romantyczna Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański". W temat filmu wprowadzi nas jego reżyser.

Zapraszam do 16.00!

Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

Francuskie media o filmie nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2008 11:48
Gimnazjum w 20. dzielnicy Paryża stało się nagle najsłynniejszą szkołą we Francji. To właśnie tam powstał nagrodzony w Cannes Złotą Palmą film "Entre les murs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

48. Krakowski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2008 06:16
Podczas 48. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Krakowie spotkają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile waży koń trojański?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2008 07:04
Po czterech latach milczenia (tyle minęło od premiery „Vinci”) Juliusz Machulski powraca z filmem, który sam zapowiada jako komedię romantyczną, czyli gatunkiem bardzo lubianym przez publiczność, ale negatywnie ocenianym przez krytykę. W rzeczywistości „Ile waży koń trojański” jest czymś więcej, niż jak wskazywałaby klasyfikacja, lukrowaną historią z happy endem.
rozwiń zwiń