Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2009 13:00
Dziś przede wszystkim porozmawiam z moimi gości o filmach "Dom zły" (premiera), "Jestem twój" (przed premierą) i "Rewers" (jakiś czas po premierze).

Moim gościem będzie Małgorzata Buczkowska, kolejna młoda aktorka nominowana w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za główną rolę w filmie Mariusza Grzegorzka "Jestem twój".

Trójkę odwiedzą także Katarzyna i Adam Ślesiccy. To w związku z uroczystymi (i jak najbardziej filmowymi) obchodami siedmiolecia Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Posłuchamy znakomitej muzyki z filmu "Rewers" Borysa Lankosza (tegoroczny polski kandydat do Oskara) i porozmawiamy z jej kompozytorem Włodkiem Pawlikiem.

Krzysztof Czeczot wprowadzi nas w kulisy pracy na planie z Wojciechem Smarzowskim. Od piątku możemy oglądać w kinach jego świetny, nowy film "Dom zły". Absolutnie polecam!

Zapraszam do 14.00!

Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2008 15:41
Kapituła Nagrody wybrała młodych aktorów, spośród których wyłonieni zostaną tegoroczni laureaci Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gigante" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2009 08:57
Polska jest jednym z pierwszych krajów, w którym można oglądać debiutancki film Adriana Binieza „Gigante”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubos laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2009 07:58
Eryk Lubos został laureatem Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Aktora uhonorowano za rolę w filmie Marcina Wrony "Moja Krew", który wejdzie na ekrany kin 5 lutego. Nagroda przyznawana jest polskim aktorom, wyróżniającym się wybitną indywidualnością, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat, za ich role z ostatniego sezonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 09:25
Japoński dramat "Pożegnania", nagrodzony ubiegłorocznym Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, musical "Nine - Dziewięć" z Danielem Day-Lewisem, Penelope Cruz i Nicole Kidman w obsadzie oraz irańska produkcja "Co wiesz o Elly?" od dziś w polskich kinach.
rozwiń zwiń