"Córka trenera", czyli wyjątkowe kino sportowe

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 17:15
1 marca na ekrany kin wszedł film "Córka trenera". Ryszard Jaźwiński spotkał się z odtwórcami głównych ról Karoliną Bruchnicką i Bartłomiejem Kowalskim oraz reżyserem filmu Łukaszem Grzegorzkiem.
Audio
  • Pełne emocji kino, czyli "Córka trenera" (Trójkowo, filmowo)
Aktorka Karolina Bruchnicka podczas premiery filmu Córka trenera w warszawskim kinie Luna
Aktorka Karolina Bruchnicka podczas premiery filmu "Córka trenera" w warszawskim kinie LunaFoto: PAP/Tomasz Gzell

"Córka trenera" "Córka trenera"

"Córka trenera" to drugi po "Kamperze" film Łukasza Grzegorzka. – Twój pierwszy film był chyba nieco bardziej psychologicznie skomplikowany, dramatyczny. Tu mamy, zdaje się, lżejszą historię? – pyta Ryszard Jaźwiński. – Zależy jak na to spojrzeć. Inaczej ten obraz odbierają dzieci, inaczej rodzice. Pojawiają się również głosy ze świata sportu, że ludzie ci bardzo mocno przeżyli ten film, z dużym smutkiem i melancholią – odpowiada reżyser.

Maciej Kornet, w tej roli Jacek Braciak, podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią graną przez Karolinę Bruchnicką. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich grany przez Bartłomieja Kowalskiego Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Jak wspominają pracę na planie odtwórcy głównych ról? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto: 

  • premiera zagraniczna: "My" w reżyserii Rene Eller, rozmowa z Dominiką Druch z firmy dystrybucyjnej Spectator​;
  • rozmowa z aktorką Marietą Żukowską, zapowiedź premiery filmu "Całe szczęście";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Karolina Bruchnicka (aktorka), Bartłomiej Kowalski (aktor), Łukasz Grzegorzek (reżyser), Dominika Druch (firma dystrybucyjna Spectator), Marieta Żukowska (aktorka filmowa i teatralna)
Data emisji: 2.03.2019
Godzina emisji: 16.08

mat. prasowe/ml/gs


Czytaj także

Grażyna Błęcka-Kolska: stara miłość nie rdzewieje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 17:15
30 lat minęło od premiery filmu "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Czas na kontynuację przygód bohaterów, których przed laty pokochali Polacy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ada Minge: "Green Book" to pełne spektrum emocji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 17:00
Gościem audycji była Ada Minge, która opowiadała o najnowszym filmie Petera Farrelly'ego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-czeskie relacje filmowe okiem Bartka Cierlicy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 17:00
– Był to nieco szalony projekt, bardzo wymagający. Mieliśmy stosunkowo mało czasu, a idea robienia trzech filmów niejako jednocześnie jest zawsze bardzo obciążająca dla producenta – przyznaje Bartek Cierlica, autor zdjęć do filmu Jana Hrebejka "Ogród rodzinny. Przyjaciel".
rozwiń zwiń