Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2009 15:00
Po dłuższym urlopie w Buenos Aires i Madrycie zapraszam dziś znowu do 16.00!

Od wczoraj w naszych kinach możemy zobaczyć już "Człowieka na linie". To nagrodzona Oskarem w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny opowieść o niezwykłym wydarzeniu sprzed 35 lat. O filmie porozmawiam z Pawłem Kazubkiem.

W 2009 roku możemy się spodziewać się aż 3 nowych filmów z udziałem Antoniego Pawlickiego, który będzie moim dzisiejszym gościem. Pierwszy z nich, "Jeszcze nie wieczór", zobaczymy w kinach w maju.

Odwiedzi nas również Małgorzata Szlagowska, by zapowiedź premiery kinowe i DVD filmów rosyjskich. Przy okazji porozmawiamy też o festiwalu kina polskiego w Moskwie.

Pod koniec audycji niespodzianki i zapowiedź przyszłotygodniowej premiery. O zaskakującym duńskim filmie "Strasznie szczęśliwi", który zdobył w zeszłym roku główną nagrodę na festiwalu w Karlovych Warach opowie nam Paulina Młynarska.

Zapraszam do 16.00!

Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

Kabaret Olgi Lipińskiej na DVD

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2008 15:34
Kabaret jest fenomenem, który od początku powstania wzbudzał krańcowe emocje, prowokował do myślenia i tępił narodowe przywary. Stał się jednym z najważniejszych i najdłużej emitowanych programów telewizji publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woody Allen powraca na Manhattan

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2010 08:28
W "Co nas kręci, co nas podnieca " Allen ponownie opowie o skomplikowanych relacjach damsko-męskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja kobiet na DVD

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 13:31
Ukazał się box z trzema rosyjskimi filmami, przybliżającymi życie kobiet we współczesnej Rosji.
rozwiń zwiń