Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2007 15:00
Dziś warto nie przeoczyć telewizyjnej premiery filmu Michała Kwiecińskiego "Jutro idziemy do kina" według scenariusza Jerzego Stefana Stawińskiego!

W "Trójkowo, filmowo" odwiedzą mnie odtwórcy głównych ról w filmie "Jutro idziemy do kina" - Mateusz Damięcki, a nieco później Anna Gzyra i Maria Niklińska. Premierowy seans dziś o 20.15 w telewizyjnej Jedynce.

Kolejny mój dzisiejszy gość to Gabriela Kuhn jedna z organizatorek III Spotkań z Filmem Górskim. Zakopiański festiwal rozpocznie się w czwartek, ale w Tatrach warto być już w środę, o czym porozmawiamy w audycji.

Wraz z Jakubem Duszyńskim zapowiemy kolejną interesującą premierę w naszych kinach. Wkrótce na dużym ekranie pojawi się czarna komedia "Irina Palm" wyreżyserowana przez Sama Garbarskiego z Marianne Faithfull w roli głównej. Przy okazji porozmawiamy też o filmach pokazywanych właśnie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz premierowych pokazach festiwalu w Toronto, który rozpocznie się 6 września.

A wciąż zapraszamy do kina na film Francoisa Ozona "Angel"!

Do usłyszenia!

Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

Festiwal Filmowy w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2008 13:12
18 września rozpoczął się w San Sebastian 56. Międzynarodowy Festiwal Filmowy, jedna z największych imprez światowego kina. Na miejscu są nasi specjalni wysłannicy: Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Krakowski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2009 14:46
8 czerwca 2009, godz.18:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robin Hood w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 12:13
Film Ridleya Scotta „Robin Hood" będzie miał swą światową premierę w dniu otwarcia festiwalu filmowego w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50. Krakowski Festiwal Filmowy - nagrody rozdane

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 16:25
Jakub Stożek, reżyser filmu "Poza zasięgiem", zdobył Złotego Smoka w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas zakończonego w niedzielę w Krakowie 50. jubileuszowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego. .
rozwiń zwiń