X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Borowski: chciałem pokazać iluzoryczny świat, który nas otacza

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 17:14
Pod koniec czerwca do kin wszedł film Pawła Borowskiego "Ja teraz kłamię". O tej nietypowej jak na polskie warunki produkcji Ryszardowi Jaźwińskiemu opowiedział reżyser – Paweł Borowski. 
Audio
  • Paweł Borowski o filmie "Ja teraz kłamię" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Ja teraz kłamię
Kadr z filmu "Ja teraz kłamię"Foto: Olaf Tryzna

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd". Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai (Agata Buzek) i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek – rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.

– Tytuł to klasyczny paradoks kłamcy. Jeśli mówię prawdę, to kłamię i odwrotnie. To pętla bez końca. To był punkt wyjścia. Chciałem pokazać iluzoryczny świat, który nas otacza – mówi reżyser filmu Paweł Borowski. Kto jeszcze wystąpił w filmie "Ja teraz kłamię"? Jak powstawała ta produkcja? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również:

  • rozmowa z Agnieszką Grochowską – polska premiera amerykańskiego filmu "Moja gwiazda: Teen Spirit" z udziałem aktorki; 
  • 12. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Poznaniu – rozmowa z Marcinem Giżyckim, dyrektorem artystycznym festiwalu;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Paweł Borowski (reżyser), Marcin Giżycki (dyrektor artystyczny 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Poznaniu), Agnieszka Grochowska (aktorka)
Data emisji: 6.07.2019
Godzina emisji: 16.07

mat. prasowe/kw/mk

Czytaj także

Bartosz Konopka: "Krew Boga" to film bardzo postmodernistyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 17:00
– Sięgaliśmy do wielu źródeł historycznych, ale też i do wielu innych filmów. Jednym z nich było "Apocalypto", gdzie nie tłumaczono języka tubylców, co mi się spodobało. Wzięliśmy język staropruski i okazało się, że to fajny materiał dla aktorów, ale i pomaga się wczuć widzowi – opowiada Bartosz Konopka, reżyser filmu "Krew Boga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Kawalski: zawsze wybiorę pracę przed wyjazdem na festiwal

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 17:00
– Jestem przyjemnie zaskoczony życiem tego filmu. Mentalnie przeszedłem już do innych projektów, a tymczasem "Atlas" zaczął odzywać się na prestiżowych festiwalach. To było nieoczekiwane – opowiada Maciej Kawalski, reżyser filmu "Atlas".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowo-muzyczne doznania w Augustowie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 17:11
To było specjalne wydanie audycji. Ryszard Jaźwiński relacjonował wydarzenia Przeglądu Filmów o Tematyce Muzycznej "Kinogranie", który odbył się w Augustowie.
rozwiń zwiń