X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mowa ptaków", "Piłsudski" i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 17:00
Oczekujemy na premierę "Piłsudskiego" Michała Rosy oraz "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z drugim z wymienionych.
Audio
  • "Żuławszczyzna" filmowej "Mowy ptaków" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Mowa ptaków w reż. Xawerego Żuławskiego
Kadr z filmu "Mowa ptaków" w reż. Xawerego ŻuławskiegoFoto: MFF Nowe Horyzonty/Mat. pras.

W kinach "Mowa ptaków" pojawi się dopiero 27 września, jednak nowy obraz Xawerego Żuławskiego możemy obejrzeć przedpremierowo już w przyszłym tygodniu na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 

– Startujemy z trzema specjalnymi pokazami, na pewno 1 i 2 sierpnia. Bardzo się cieszę na ten moment. Myślę, że to jest idealna publiczność, idealny czas na to, żeby spotkać się z publicznością. Cieszę się też, że jest to pokaz premierowy, nie startujemy w żadnym konkursie, że nie będzie obgryzania paznokci i poczucia kompetycji, stawania z kimkolwiek w szranki. To będzie miało swoją osobną ścieżkę i premierę, a później do Gdyni. Poza tym będzie pokazywanych kilka filmów Andrzeja Żuławskiego, nie chcę mówić dokładnie których – mówi filmowiec.

Poza tym w audycji:

  • rozmowa z Janem Marczewskim, aktorem grającym jedną z głównych ról w filmie "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy;
  • Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie, rozmowa z Arkadiuszem Sipem – dyrektorem Darłowskiego Ośrodka Kultury i zapowiedzi programowe;
  • premiery nowych filmów Jima Jarmuscha ("Truposze nie umierają") oraz Woody'ego Allena ("W deszczowy dzień w Nowym Jorku); 
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
Xawery Żuławski (reżyser filmowy), Michał Marczewski (aktor)
Data emisji: 27.07.2019
Godzina emisji: 16.06

kr/kw

Czytaj także

Bartosz Konopka: "Krew Boga" to film bardzo postmodernistyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 17:00
– Sięgaliśmy do wielu źródeł historycznych, ale też i do wielu innych filmów. Jednym z nich było "Apocalypto", gdzie nie tłumaczono języka tubylców, co mi się spodobało. Wzięliśmy język staropruski i okazało się, że to fajny materiał dla aktorów, ale i pomaga się wczuć widzowi – opowiada Bartosz Konopka, reżyser filmu "Krew Boga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Piotr Bławut: "Dzień czekolady" był trudnym filmem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 17:12
– Lubię mieć poczucie, że wyczerpałem wszystkie możliwości, że oddaję dzieło, z którego jestem zadowolony – Jacek Piotr Bławut, twórca filmu "Dzień czekolady".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: w swoim życiu sporo się napracowałem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 17:50
– Zawsze miałem miłe wspomnienia z tym festiwalem – mówił w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Krzysztof Zanussi, gość specjalny 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. 
rozwiń zwiń