"Mowa ptaków", "Piłsudski" i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 17:00
Oczekujemy na premierę "Piłsudskiego" Michała Rosy oraz "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z drugim z wymienionych.
Audio
  • "Żuławszczyzna" filmowej "Mowy ptaków" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Mowa ptaków w reż. Xawerego Żuławskiego
Kadr z filmu "Mowa ptaków" w reż. Xawerego ŻuławskiegoFoto: MFF Nowe Horyzonty/Mat. pras.

W kinach "Mowa ptaków" pojawi się dopiero 27 września, jednak nowy obraz Xawerego Żuławskiego możemy obejrzeć przedpremierowo już w przyszłym tygodniu na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 

– Startujemy z trzema specjalnymi pokazami, na pewno 1 i 2 sierpnia. Bardzo się cieszę na ten moment. Myślę, że to jest idealna publiczność, idealny czas na to, żeby spotkać się z publicznością. Cieszę się też, że jest to pokaz premierowy, nie startujemy w żadnym konkursie, że nie będzie obgryzania paznokci i poczucia kompetycji, stawania z kimkolwiek w szranki. To będzie miało swoją osobną ścieżkę i premierę, a później do Gdyni. Poza tym będzie pokazywanych kilka filmów Andrzeja Żuławskiego, nie chcę mówić dokładnie których – mówi filmowiec.

Poza tym w audycji:

  • rozmowa z Janem Marczewskim, aktorem grającym jedną z głównych ról w filmie "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy;
  • Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie, rozmowa z Arkadiuszem Sipem – dyrektorem Darłowskiego Ośrodka Kultury i zapowiedzi programowe;
  • premiery nowych filmów Jima Jarmuscha ("Truposze nie umierają") oraz Woody'ego Allena ("W deszczowy dzień w Nowym Jorku); 
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
Xawery Żuławski (reżyser filmowy), Michał Marczewski (aktor)
Data emisji: 27.07.2019
Godzina emisji: 16.06

kr/kw

Czytaj także

Bartosz Konopka: "Krew Boga" to film bardzo postmodernistyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 17:00
– Sięgaliśmy do wielu źródeł historycznych, ale też i do wielu innych filmów. Jednym z nich było "Apocalypto", gdzie nie tłumaczono języka tubylców, co mi się spodobało. Wzięliśmy język staropruski i okazało się, że to fajny materiał dla aktorów, ale i pomaga się wczuć widzowi – opowiada Bartosz Konopka, reżyser filmu "Krew Boga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Piotr Bławut: "Dzień czekolady" był trudnym filmem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 17:12
– Lubię mieć poczucie, że wyczerpałem wszystkie możliwości, że oddaję dzieło, z którego jestem zadowolony – Jacek Piotr Bławut, twórca filmu "Dzień czekolady".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: w swoim życiu sporo się napracowałem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 17:50
– Zawsze miałem miłe wspomnienia z tym festiwalem – mówił w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Krzysztof Zanussi, gość specjalny 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. 
rozwiń zwiń