X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
Audio
  • Relacja z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu (Trójkowo, filmowo)
Katarzyna Figura i Ryszard Jaźwiński przed projekcją filmu Ubu Król podczas 20. edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu
Katarzyna Figura i Ryszard Jaźwiński przed projekcją filmu "Ubu Król" podczas 20. edycji Letniej Akademii Filmowej w ZwierzyńcuFoto: PAP/Wojtek Jargiło

– Długo zastanawiałam się nad tytułem tego filmu. Termin zaczerpnięty jest z terminologii łyżwiarstwa figurowego. Ta konkurencja została przed wielu laty wycofana z tej dyscypliny – mówiła o swoim filmie "Jazda obowiązkowa" reżyserka Ewa Kochańska. 

W związku z premierą najnowszego filmu Quentina Tarantino, Ryszard Jaźwiński przypomniał rozmowę z Rafałem Zawieruchą, który wystąpił w "Pewnego razu… w Hollywood". Polski aktor wcielił się w postać Romana Polańskiego. – To wielkie wyróżnienie. To było niezwykłe doświadczenie wejść w jego życie w czasach świetności i wolności Hollywood – opowiadał Rafał Zawierucha.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto:

  • Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych – laureaci;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
Ewa Kochańska (autorka filmu "Jazda obowiązkowa"), Rafał Zawierucha (aktor), Maja Górczak, Mikael Lipiński, Eliasz Gramont (dyrektor festiwalu Solanin)
Data emisji: 17.08.2019
Godzina emisji: 16.08

kw/mk

Czytaj także

"Mowa ptaków", "Piłsudski" i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 17:00
Oczekujemy na premierę "Piłsudskiego" Michała Rosy oraz "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z drugim z wymienionych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Figura: marzyłam, żeby wystąpić w filmie Piotra Szulkina

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 17:12
Mija właśnie rok od śmierci Piotra Szulkina. Ryszard Jaźwiński namówił Katarzynę Figurę, aby w audycji opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z reżyserem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń