Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
Audio
  • Relacja z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu (Trójkowo, filmowo)
Katarzyna Figura i Ryszard Jaźwiński przed projekcją filmu Ubu Król podczas 20. edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu
Katarzyna Figura i Ryszard Jaźwiński przed projekcją filmu "Ubu Król" podczas 20. edycji Letniej Akademii Filmowej w ZwierzyńcuFoto: PAP/Wojtek Jargiło

– Długo zastanawiałam się nad tytułem tego filmu. Termin zaczerpnięty jest z terminologii łyżwiarstwa figurowego. Ta konkurencja została przed wielu laty wycofana z tej dyscypliny – mówiła o swoim filmie "Jazda obowiązkowa" reżyserka Ewa Kochańska. 

W związku z premierą najnowszego filmu Quentina Tarantino, Ryszard Jaźwiński przypomniał rozmowę z Rafałem Zawieruchą, który wystąpił w "Pewnego razu… w Hollywood". Polski aktor wcielił się w postać Romana Polańskiego. – To wielkie wyróżnienie. To było niezwykłe doświadczenie wejść w jego życie w czasach świetności i wolności Hollywood – opowiadał Rafał Zawierucha.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto:

  • Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych – laureaci;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
Ewa Kochańska (autorka filmu "Jazda obowiązkowa"), Rafał Zawierucha (aktor), Maja Górczak, Mikael Lipiński, Eliasz Gramont (dyrektor festiwalu Solanin)
Data emisji: 17.08.2019
Godzina emisji: 16.08

kw/mk

Czytaj także

"Mowa ptaków", "Piłsudski" i inne premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 17:00
Oczekujemy na premierę "Piłsudskiego" Michała Rosy oraz "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z drugim z wymienionych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Figura: marzyłam, żeby wystąpić w filmie Piotra Szulkina

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 17:12
Mija właśnie rok od śmierci Piotra Szulkina. Ryszard Jaźwiński namówił Katarzynę Figurę, aby w audycji opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z reżyserem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń