Męska wrażliwość Françoisa Ozona. "Dzięki Bogu" w kinach

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 17:10
Od 11 września w polskich kinach możemy oglądać najnowszy film Françoisa Ozona "Dzięki Bogu". Z tej okazji reżyser odwiedził Warszawę, gdzie rozmawiał z Ryszardem Jaźwińskim, zarówno o tej produkcji, jak i o artystycznych planach na przyszłość.
Audio
  • "Dzięki Bogu" F. Ozona. Rozmowa z reżyserem (Trójkowo, filmowo)
Fotos z filmu Dzięki Bogu Franoisa Ozona
Fotos z filmu "Dzięki Bogu" Françoisa OzonaFoto: mat. promocyjne

Bohaterami "Dzięki Bogu" są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości. Próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.

– Ze względu na to, co teraz dzieje się w Polsce, bardzo zależało mi, by pokazać "Dzięki Bogu" w tym kraju. Co prawda historia pokazana w filmie dzieje się w Lyonie, ale tak naprawdę jest na tyle uniwersalna, że mogłaby zdarzyć się wszędzie. Nie miałem intencji robienia filmu o pedofilii. Chciałem zrobić film o męskiej wrażliwości, męskich emocjach i szukałem tematu, który pozwoli mi o tym opowiedzieć – mówił François Ozon.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której również:

  • premiera polska: "Legiony" Dariusza Gajewskiego – spotkanie z Sebastianem Fabijańskim, odtwórcą jednej z głównych ról;
  • Festiwal Hommage a Kieślowski w Sokołowsku – relacja Jana Niebudka;
  • 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – kolejne zapowiedzi programowe (m.in. rozmowy z Romą Gąsiorowską oraz Magdaleną Celmer);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
François Ozon (reżyser), Sebastian Fabijański (aktor), Leigh Singer (filmoznawca, magazyn "Sight & Sound"), Krzysztof Piesiewicz (scenarzysta filmowy), Roma Gąsiorowska (aktorka)
Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 16.09

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z 11. edycji festiwalu filmowego Solanin

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:00
To było specjalne wydanie audycji. Ryszard Jaźwiński nadawał prosto z Nowej Soli w przedostatnim dniu 11. tegorocznego Solanin Film Festival. 
rozwiń zwiń