"Boże Ciało", czyli historia skupiona na aktorach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:00
– Przyjęcie naszego filmu na festiwalu w Gdyni było niesłychanie gorące, bardzo dużo ludzi czekało na ten obraz. Mieliśmy aż dwadzieścia cztery pokazy – mówi Jan Komasa, reżyser filmu "Boże Ciało".
Audio
  • 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Rozmowy z reżyserami i aktorami (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Boże Ciało w reż. Jana Komasy
Kadr z filmu "Boże Ciało" w reż. Jana KomasyFoto: mat. promocyjne

Obraz Jana Komasy, pokazywany w ramach Konkursu Głównego i walczący o Złote Lwy, to także polski kandydat do Oscara. "Boże Ciało" to historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii, a pod nieobecność duchownego udaje księdza w miasteczku.

 To historia skupiona na aktorach, tym razem zrezygnowałem ze wszystkich błyskotek, a zawsze kochałem różne narzędzia popkulturowe. Tu tego nie ma  dodaje Jan Komasa.

W jakim stopniu film odzwierciedla prawdziwe wydarzenia? Dlaczego Jan Komasa zdecydował się obsadzić w roli głównej Bartosza Bielenię? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawialiśmy z twórcami filmów pokazywanych podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Jan Komasa (reżyser, "Boże Ciało"), Bartosz Bielenia (aktor, "Boże Ciało"), Maciej Pieprzyca (reżyser, "Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Aleksandar Milićević (aktor, "Czarny Mercedes"), Łukasz Kośmicki (reżyser, "Ukryta gra")
Data emisji: 21.09.2019
Godzina emisji: 16.08

mk/gs

Czytaj także

"Klub Trójki" na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 22:00
Trwa 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym, nadawanym prosto z Teatru Muzycznego w Gdyni, wyjazdowym wydaniu "Klubu Trójki", spotkaliśmy się z twórcami prezentowanych na imprezie filmów konkursowych.
rozwiń zwiń