X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Boże Ciało", czyli historia skupiona na aktorach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:00
– Przyjęcie naszego filmu na festiwalu w Gdyni było niesłychanie gorące, bardzo dużo ludzi czekało na ten obraz. Mieliśmy aż dwadzieścia cztery pokazy – mówi Jan Komasa, reżyser filmu "Boże Ciało".
Audio
  • 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Rozmowy z reżyserami i aktorami (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Boże Ciało w reż. Jana Komasy
Kadr z filmu "Boże Ciało" w reż. Jana KomasyFoto: mat. promocyjne

Obraz Jana Komasy, pokazywany w ramach Konkursu Głównego i walczący o Złote Lwy, to także polski kandydat do Oscara. "Boże Ciało" to historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii, a pod nieobecność duchownego udaje księdza w miasteczku.

 To historia skupiona na aktorach, tym razem zrezygnowałem ze wszystkich błyskotek, a zawsze kochałem różne narzędzia popkulturowe. Tu tego nie ma  dodaje Jan Komasa.

W jakim stopniu film odzwierciedla prawdziwe wydarzenia? Dlaczego Jan Komasa zdecydował się obsadzić w roli głównej Bartosza Bielenię? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawialiśmy z twórcami filmów pokazywanych podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Jan Komasa (reżyser, "Boże Ciało"), Bartosz Bielenia (aktor, "Boże Ciało"), Maciej Pieprzyca (reżyser, "Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Aleksandar Milićević (aktor, "Czarny Mercedes"), Łukasz Kośmicki (reżyser, "Ukryta gra")
Data emisji: 21.09.2019
Godzina emisji: 16.08

mk/gs

Czytaj także

"Klub Trójki" na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 22:00
Trwa 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym, nadawanym prosto z Teatru Muzycznego w Gdyni, wyjazdowym wydaniu "Klubu Trójki", spotkaliśmy się z twórcami prezentowanych na imprezie filmów konkursowych.
rozwiń zwiń