"(Nie)znajomi" – znajomy koncept w polskim wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 17:00
Komediodramat "(Nie)znajomi", który możemy oglądać w kinach od 27 września, to polski remake filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese z 2016 roku. Co łączy, a co różni obie produkcję? O to zapytaliśmy twórców tej polskiej.
Audio
  • "(Nie)znajomi" w kinach od 27 września! (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu (Nie)znajomi Tadeusza Śliwy
Kadr z filmu "(Nie)znajomi" Tadeusza ŚliwyFoto: mat. promocyjne

– Obejrzałam film Paolo Geneovese i bardzo mi się spodobał, natomiast bardzo szybko przyszła do mnie taka refleksja dotycząca tego, w jaki sposób Genovese zachowałby się u nas, gdyby to nie był koncept włoski, tylko polski. Zaczęłam o tym fantazjować – mówiła Katarzyna Sarnowska, współautorka adaptacji scenariusza "(Nie)znajomych".

– Ta platforma z wyciąganiem telefonów na stół i słuchaniem rozmów na głośnomówiącym, czytaniem SMS-ów na głos to pomysł tak niebywale uniwersalny, łatwo przekładalny na różne kraje, na różne światy. Im dłużej o tym myślałem, tym bardziej wydawało mi się to interesujące, a poza tym to ciekawy materiał aktorski – dodał reżyser filmu, Tadeusz Śliwa.

W audycji ponadto:

  • wspomnienie o Janie Kobuszewskim;
  • premiera polska: rozmowa z Sebastianem Fabijańskim, odtwórcą głównej roli w filmie "Mowa ptaków" Xawerego Żuławskiego;
  • premiera zagraniczna: "Dzięki Bogu" Francoisa Ozona – druga część nagranego specjalnie dla Trójki wywiadu z reżyserem;
  • Festiwal Filmowy "Przeźrocza" w Bydgoszczy (26-29.09) – relacja, zaproszenie na sobotnie i niedzielne wydarzenia;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
 Katarzyna Sarnowska (współautorka adaptacji scenariusza filmu "(Nie)znajomi"), Tadeusz Śliwa (reżyser filmu "(Nie)znajomi"), Sebastian Fabijański (aktor), François Ozon (reżyser), 
Data emisji: 28.09.2019
Godzina emisji: 16.10

kr/kw

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z 11. edycji festiwalu filmowego Solanin

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:00
To było specjalne wydanie audycji. Ryszard Jaźwiński nadawał prosto z Nowej Soli w przedostatnim dniu 11. tegorocznego Solanin Film Festival. 
rozwiń zwiń