X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
Audio
  • Artyści o Januszu Kondratiuku (Trójkowo, filmowo)
Janusz Kondratiuk
Janusz KondratiukFoto: PAP/Marcin Kmieciński

– To smutna i przerażająca wiadomość, ale powoli wszystko do tego momentu zmierzało. Po zmontowaniu filmu "Jak pies z kotem" Janusz zapadł w śpiączkę i dla nas – aktorów i ludzi, którzy odwiedzali go w szpitalu – poszedł drogą brata. Miałam to szczęście, że spotkałam się z taką klasą reżyserów, którzy już odchodzą – mówi aktorka Aleksandra Konieczna.

W wieku 76 lat zmarł reżyser filmowy Janusz Kondratiuk. Informację tę opublikował portal Filmweb.pl, powołując się na księdza Andrzeja Lutera, przyjaciela zmarłego artysty.

Janusz Kondratiuk chorował na raka trzustki. "Współżył z chorobą po swojemu, do samego końca nie tracąc ani na moment swojego specyficznego poczucia humoru" – napisał ksiądz Andrzej Luter we wspomnieniu opublikowanym na Facebooku.

Janusz Kondratiuk urodził się w 1943 roku na terenie dzisiejszego Kazachstanu. W 1969 roku ukończył reżyserię w łódzkiej filmówce. Do najbardziej znanych filmów zmarłego należą nakręcone w 1972 roku "Dziewczyny do wzięcia" oraz pochodzący z 1976 roku obraz "Czy jest tu panna na wydaniu?" Ostatni film artysty "Jak pies z kotem", który miał premierę w 2018 roku, był autobiograficznym obrazem w ironiczny i ciepły zarazem sposób opisującym życie nietypowej rodziny.

W audycji ponadto:

  • fragment ostatniego wywiadu z Januszem Kondratiukiem (w "Klubie Trójki" z 14 sierpnia 2019 roku);
  • premiera polska: "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy, rozmowy z aktorami: Bartoszem Bielenią oraz Elizą Rycembel;
  • 35. Warszawski Festiwal Filmowy (11-20.10) – spotkanie z Tomaszem Śliwińskim, autorem krótkiej fabuły "Ondyna" (reprezentującym Polskę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
 Aleksandra Konieczna (aktorka), Bartosz Bielenia (aktor filmowy i teatralny), Eliza Rycembel (aktorka), Tomasz Śliwiński (reżyser)
Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 16.08

IAR/ml/mk

Czytaj także

Męska wrażliwość Françoisa Ozona. "Dzięki Bogu" w kinach

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 17:10
Od 11 września w polskich kinach możemy oglądać najnowszy film Françoisa Ozona "Dzięki Bogu". Z tej okazji reżyser odwiedził Warszawę, gdzie rozmawiał z Ryszardem Jaźwińskim, zarówno o tej produkcji, jak i o artystycznych planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boże Ciało", czyli historia skupiona na aktorach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:00
– Przyjęcie naszego filmu na festiwalu w Gdyni było niesłychanie gorące, bardzo dużo ludzi czekało na ten obraz. Mieliśmy aż dwadzieścia cztery pokazy – mówi Jan Komasa, reżyser filmu "Boże Ciało".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"(Nie)znajomi" – znajomy koncept w polskim wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 17:00
Komediodramat "(Nie)znajomi", który możemy oglądać w kinach od 27 września, to polski remake filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese z 2016 roku. Co łączy, a co różni obie produkcję? O to zapytaliśmy twórców tej polskiej.
rozwiń zwiń