Bill Pullman: jestem fanem filmów Kieślowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:12
– Byłem w innych krajach wschodniej Europy, ale to był mój pierwszy raz w Polsce – wspominał w audycji "Trójkowo, filmowo" Bill Pullman, odtwórca głównej roli w najnowszym filmie Łukasza Kośmickiego "Ukryta gra".
Audio
  • Bill Pullman o Polsce, kinematografii i "Ukrytej grze" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Ukryta gra
Kadr z filmu "Ukryta gra"Foto: mat. prasowe

Początek lat 60. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

– Gdy zacząłem czytać scenariusz do tego filmu, od razu miałem poczucie, jak powinienem podejść do odegrania roli głównego bohatera. Zanim zacząłem zastanawiać się, czy jest to dobry czy zły scenariusz, od razu byłem zaintrygowany postacią, w którą miałem się wcielić. Po rozmowie z Łukaszem zdecydowałem się zagrać w "Ukrytej grze" – opowiadał Ryszardowi Jaźwińskiemu amerykański aktor.


Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage (9-16.11 Toruń) - zapowiedzi programowe, rozmowa z operatorem Michałem Sobocińskim;
  • Premiera polska: "Ukryta gra" Łukasza Kośmickiego – rozmowa z Billem Pullmanem, odtwórcą głównej roli oraz reżyserem filmu;
  • 13 Festiwal Filmowy Offeliada w Gnieźnie (6-10.11) – rozmowa z reprezentującym organizatorów Damazym Gandulskim;
  • Premiera polska – zapowiedź: "Proceder" – spotkanie z reżyserem Michałem Węgrzynem oraz autorem zdjęć do filmu Wojciechem Węgrzynem;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 9.11.2019
Godzina emisji: 16.10

kw/mat. prasowe

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z 11. edycji festiwalu filmowego Solanin

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:00
To było specjalne wydanie audycji. Ryszard Jaźwiński nadawał prosto z Nowej Soli w przedostatnim dniu 11. tegorocznego Solanin Film Festival. 
rozwiń zwiń