X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

AfryKamera, czyli święto kina z Czarnego Lądu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 16:00
– Twórcy afrykańscy wykonali skok w tym, jak realizują filmy. Zmienia się też ich optyka: z kina społecznego przeszli w stronę poszukiwania tożsamości, duchowości, pytania, kim oni właściwie są w kontekście globalnym – mówi Przemek Stępień, dyrektor artystyczny festiwalu AfryKamera.
Audio
  • Nowe spojrzenie na afrykańskie kino (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Kadr z filmu Wielki Zielony Mur
Kadr z filmu "Wielki Zielony Mur"Foto: mat. prasowe/AfryKamera

12 grudnia rozpoczęła się 14. edycja festiwalu filmowego AfryKamera, największego wydarzenia kulturalnego w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconego Afryce. W ramach blisko stu projekcji na terenie całej Polski prezentowane są filmy fabularne, dokumenty i animacje o Afryce. Impreza odbywa się w 15 miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Krajem przewodnim 14. edycji jest Sudan.

AfryKamera AfryKamera

Celem festiwalu jest pokazanie osiągnięć filmowych oraz zaprezentowanie najważniejszych afrykańskich twórców. Wbrew stereotypom Afryka nie jest filmową pustynią – przeciwnie, wnosi wkład w światową kinematografię.
Tegoroczny program filmowy festiwalu to trzy bloki tematyczne: AfroSelekta, w którym prezentowane będą najlepsze filmy twórców afrykańskich, ekologia w Afryce, czyli filmy poświęcone środowisku, oraz Afryka w polskim obiektywie z produkcjami polskich twórców. Ponadto podczas festiwalu zaplanowano pokazy filmów dla dzieci w ramach sekcji AfroKids oraz dwa bloki krótkich metraży Afroshorts: Duchowość i Tożsamość.

W audycji ponadto:

  • Europejskie Nagrody Filmowe – podsumowanie, laureaci;
  • wywiad z producentką Ewą Puszczyńską – nowe polskie i zagraniczne filmy;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Autor materiału reporterskiego: Marek Wałkuski 
Goście: Paulina Zając (współpracowniczka Festiwalu AfryKamera, realizatorka niezależnych filmów dokumentalnych), Przemek Stępień (dyrektor artystyczny festiwalu AfryKamera), Ewa Puszczyńska (producentka filmowa), Natalia Kaleta-Nguyen (PR Manager sieci kin Multikino)
Data emisji: 14.12.2019
Godzina emisji: 16.09

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
rozwiń zwiń