Prawda wyzwala, ale czy zawsze? "Kłamstewko" Lulu Wang

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 16:00
– To film, który może wydawać się smutnym kinem o pożegnaniu, ale nim nie jest. Jest to film niezwykle ciepły, pokazujący różne kolory relacji rodzinnych – mówiła Aleksandra Ziółkowska z M2 Films o komedii "Kłamstewko" w reżyserii Lulu Wang, która pojawi się w polskich kinach 7 lutego.
Audio
  • Film "Kłamstewko" Lulu Wang – ulubieniec publiczności bez szansy na Oskara (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Kłamstewko Lulu Wang
Kadr z filmu "Kłamstewko" Lulu WangFoto: mat. promocyjne

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi (w tej roli Awkwafina) dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai (w tej roli Shuzhen Zhou), w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Kadr z filmu "Kłamstewko" Lulu Wang  Foto: mat. promocyjne Kadr z filmu "Kłamstewko" Lulu Wang Foto: mat. promocyjne

Film "Kłamstewko" w reżyserii Lulu Wang rok temu podbił serca publiczności i krytyków na festiwalu w Sundance, zdobył nominację do Złotego Globu, a wcielająca się w postać Billi raperka Awkwafina otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki komedii lub musicalu, jako pierwsza aktorka pochodzenia azjatyckiego. Niestety film nie otrzymał żadnej nominacji do Oskara – To ogromne rozczarowanie. Zresztą kilka dni temu w jednym z wywiadów Carey Mulligan wyraziła ogromne zaskoczenie tym, że film został pominięty w oskarowych nominacjach. Awkwafina ma teraz swoje pięć minut i myślę, że to będzie nawet więcej niż pięć minut – oceniła Aleksandra Ziółkowska.

Ponadto w audycji:

  • Oscary 2020 – spotkanie z Przemysławem Chruścielewskim, montażystą filmu "Boże Ciało" Jana Komasy przed wyjazdem do Los Angeles i ceremonią wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej;
  • spotkanie z Marleną Gabryszewską – premiera zagraniczna: "Kwas" w reżyserii Aleksandra Gorchilina, najbliższe plany Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Marlena Gabryszewska (menadżerka Kina Elektronik w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych), Aleksandra Ziółkowska (M2 Films), Przemysław Chruścielewski (montarzysta filmu "Boże Ciało") 
Data emisji: 01.02.2020
Godzina emisji: 15.08

mat. dystrybutora/kr/ml

Czytaj także

"Na tym filmie ze śmiechu pękają przepony". Wojciech Pałys o filmie "Mayday"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 16:00
– Na premierze widownia kilkakrotnie przerywała seans brawami. Wynikały one z potwornego śmiechu. Przepony pękają – mówi producent filmowy Wojciech Pałys, współautor scenariusza do filmu "Mayday".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franz Maurer powraca! Czy po raz ostatni? "Psy 3. W imię zasad" w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 16:00
– Możemy spodziewać się dobrej kontynuacji pierwszych dwóch części, dobrego kina sensacyjnego. To będzie zamknięcie trylogii – zapowiada aktor Tomasz Schuchardt, który wcielił się w Cegielskiego w filmie "Psy 3. W imię zasad" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Trzecią część serii opowiadającej o losach Franza Maurera możemy oglądać w kinach od 17 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Błąd systemu" – społecznie zaangażowany emocjonalny rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 16:00
– "Błąd systemu" wywołuje naprawdę duże emocje i po obejrzeniu bardzo długo siedzi w głowie. Koniec też jest bardzo zaskakujący – mówiła w Trójce Agnieszka Zając z Aurora Film. Debiut fabularny niemieckiej reżyserki Nory Fingscheidt miał swoją polską premierę 24 stycznia.
rozwiń zwiń