Eliza Rycembel: nie żałuję żadnej roli

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 16:00
– Teraz jestem w momencie, w którym czuję, że świat stoi otworem i mogę zrobić wszystko, jeżeli włożę w to dużo pracy i będę mocno walczyć. Cały czas mam poczucie, że jestem na początku swojej drogi, a te wszystkie wydarzenia wokół "Bożego Ciała" sprawia, że chcę kolejnych wyzwań – mówiła w Trójce aktorka Eliza Rycembel.
Audio
Eliza Rycembel podczas gali Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w kinie Elektronik w Warszawie
Eliza Rycembel podczas gali Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w kinie Elektronik w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Eliza Rycembel (ur. w 1992 roku w Warszawie) miała zamiar zostać psychiatrą, jednak wybrała aktorstwo. Jej debiutem była główna rola w "Obietnicy" Anny Kazejak. Później oglądaliśmy ją u boku Andrzeja Chyry w "Carte Blanche" a także w "Niewinnych","Wszystko gra""Piłsudskim", a w końcu w filmie "Boże Ciało" Jana Komasy, który zaprowadził ją na czerwony dywan. Ponadto, jurorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 700-osobowa Polska Akademia Filmowa przyznająca Orły wybrali ją najlepszą aktorką drugoplanową. W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim opowiedziała m.in. o swoich początkach w filmie oraz metodach aktorskich.

– Warto zachować w sobie dziecko. Uwielbiam myśleć, że aktorstwo jest zabawą, pomimo że jest też ciężką pracą. Szkoła, doświadczenie i rozmowy ze starszymi kolegami nauczyły mnie, że trzeba rozdzielać życie prywatne i życie zawodowe, które plączą się ze sobą – podkreśliła.

W audycji ponadto piosenki w wykonaniu Elizy Rycembel i muzyka z filmów.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Gość: Eliza Rycembel (aktorka filmowa i teartalna)
Data emisji: 14.03.2020
Godzina emisji: 15.06

kr

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeby nie zranić bohatera. "Wszystko dla mojej matki" M. Imielskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:00
– Zawsze robiłam kino, które dotyczy trudnych tematów, ingerujących w intymność moich bohaterów – mówiła Małgorzata Imielska, twórczyni filmu "Wszystko dla mojej matki", który będzie miał swoją premierę 3 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie kino 2019 roku. Faworyci Orłów 2020

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 17:15
– Takiego roku w przeszłości nie było – mówi o polskiej kinematografii 2019 roku Izabela Wójcik, dyrektor Polskich Nagród Filmowych. Jaka produkcja zdominuje nadchodzące Orły? 
rozwiń zwiń