"Sweat" Magnusa von Horna – trzy dni z życia influencerki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 16:00
– To film bardzo dynamiczny, kolorowy głośny, ale w środku jest wielka potrzeba zbliżenia się – tak szwedzki reżyser Magnus Von Horn opisuje swój drugi pełnometrażowy film "Sweat", który znalazł się w tegorocznej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes jako jedyny polski film w konkursie.
Audio
  • "Sweat" Magnusa von Horna w konkursie festiwalu w Cannes (Trójkowo, filmowo)
Fragment kadru z filmu Sweat Magnusa von Horna
Fragment kadru z filmu "Sweat" Magnusa von HornaFoto: mat. promocyjne

"Sweat" to dramat pokazujący trzy dni z życia Sylwii Zając (w tej roli Magdalena Koleśnik), motywatorki fitness, której obecność w mediach społecznościowych nadała status celebrytki. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób, otoczona oddanymi współpracownikami i podziwiana przez dalekich znajomych, w jej życiu brakuje bliskości. Bohaterka jest postacią fikcyjną zainspirowaną prawdziwymi osobowościami internetowymi, które reżyser obserwował w sieci. 

– Nie jestem zbyt aktywny w mediach społecznościowych, ale bardzo dużo obserwuję. Kilka lat temu zacząłem bardzo dużo obserwować, jak motywatorki fitness, influencerki dzielą się swoim życiem i jak wielu ludzi to ogląda. To jest jak reality-show, które one same reżyserują. Zastanawiałem się, dlaczego nie mogę przestać tego oglądać – przyznał artysta.

Oprócz Magdaleny Koleśnik w obsadzie "Sweat" znaleźli się m.in. Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski, Magdalena Kuta, Lech Łotocki oraz  Julian Świeżewski.

Festival de Cannes (Officiel)/Festival de Cannes - Announcement of the 2020 Official Selection

W audycji ponadto:

  • Athina Theodosjadu z Wajda School & Studio o konkursie scenariuszowym SCRIPT PRO;
  • Rozmowa z Bartłomiejem M. Kowalskim, autorem "Placu zabaw" i pierwszego polskiego slashera "W lesie dziś nie zaśnie nikt";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Athina Theodosjadu (Wajda School & Studio), Magnus von Horn (reżyser filmowy, scenarzysta), Bartosz M. Kowalski (reżyser filmowy)
Data emisji: 6.06.2020
Godzina emisji: 15.07

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Maja Komorowska z Orłem 2020 za Osiągnięcia Życia

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 16:00
W poniedziałek, 2 marca, poznamy laureatów 22. Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Nominacje przyznano w 19 kategoriach. Jednego możemy być pewni już teraz: statuetkę za Osiągnięcia Życia odbierze aktorka Maja Komorowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: chciałem, żeby "Hejter" był prowokacją

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 16:00
– Mam déjà vu. Znów film skończyliśmy w grudniu, znów premiera odbyła się w Złotych Tarasach w marcu i znów wydarzenia filmowe zaistniały w świecie rzeczywistym – mówi Jan Komasa, zestawiając filmy "Sala samobójców" i "Sala samobójców. Hejter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliza Rycembel: nie żałuję żadnej roli

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 16:00
– Teraz jestem w momencie, w którym czuję, że świat stoi otworem i mogę zrobić wszystko, jeżeli włożę w to dużo pracy i będę mocno walczyć. Cały czas mam poczucie, że jestem na początku swojej drogi, a te wszystkie wydarzenia wokół "Bożego Ciała" sprawia, że chcę kolejnych wyzwań – mówiła w Trójce aktorka Eliza Rycembel.
rozwiń zwiń