Wyzwanie aktorskie w filmie pełnym emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:00
"Banksterzy" właśnie weszli do polskich kin. W dramacie, który opisuje historię młodego małżeństwa złapanego w pułapkę frankowego kredytu, jedną z głównych ról zagrał Rafał Zawierucha. Z aktorem rozmawia o niej Ryszard Jaźwiński.
Rafał Zawierucha w filmie Banksterzy
Rafał Zawierucha w filmie "Banksterzy"Foto: Tomasz Paczkowski.

– Jest piękna jesień: ta pogodna, nastraja filmowo. A zawodowo u mnie świeci słońce. Cieszę się, że teraz mogę pozwolić sobie na szukanie roli, by znaleźć coś nowego, by wchodzić w różne kreacje, różne emocje... "Banksterzy" to pełne emocji kino, które bardzo polecam – mówi Rafał Zawierucha.


Posłuchaj
49:40 2020_10_17 16_08_16_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Rafał Zawierucha o swojej roli w "Banksterach" (Trójkowo, filmowo)

– Nie jest to historia, która miałaby oskarżać czy obwiniać. To raczej przestroga, abyśmy zawsze czytali umowy, żebyśmy zawsze koncentrowali się na tym, kto i co nam oferuje – mówi o "Banksterach" Rafał Zawierucha.

Te wydarzenia zasługują na opowieść! Making-off filmu "Banksterzy"/YouTube KinoSwiat PL

– Jeśli chodzi o rolę, to była dla mnie dużym wyzwaniem. Przełamanie bohatera, zmiana człowieka, któremu wszystko zaczyna się udawać, jest u szczytu formy, ma wielkie plany na wielkie kontrakty, bierze kredyt i... Okazuje się, że to była zła decyzja – opisuje swojego bohatera aktor. – Tak się złożyło, że mam w rodzinie osoby, które miały problem związany z kredytem we frankach, więc te emocje pamiętam bardzo dobrze – dodaje Rafał Zawierucha.

Banksterzy – Zwiastun PL (Official Trailer)/YouTube Kino Helios Polska

Ponadto w audycji:

  • rozmowa z młodą aktorką Zofią Stafiej, odtwórczynią głównej roli w nowym filmie Piotra Domalewskiego "Jak najdalej stąd";
  • spotkanie z reżyserem Bartoszem Kruhlikiem, który niedawno zadebiutował filmem "Supernova" – rozmowa o przygotowywanym właśnie jego drugim filmie;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Rafał Zawierucha (aktor: m.in. "Banksterzy", "Pewnego razu... w Hollywood", "Bogowie"), Zofia Stafiej (aktorka: "Jak najdalej stąd"), Bartosz Kruhlik (reżyser: "Supernova")
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 16.08

pr

Czytaj także

"Jak najdalej stąd" P. Domalewskiego – druga część dyptyku o emigracji

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 17:00
"Jak najdalej stąd" to drugi po nagrodzonej dziewięcioma statuetkami Orła "Cichej nocy" film Piotra Domalewskiego. Światowa premiera obrazu miała miejsce we środę podczas konkursowej projekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian, a w polskich kinach możemy oglądać go od piątku 25 września. O filmie w "Trójkowo, filmowo" opowiedział sam reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 17:15
Za tydzień do kin wchodzi dramat "Banksterzy" w reżyserii Marcina Ziębińskiego poruszający problem frankowiczów – osób, które swego czasu wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kiedy doszło do kryzysu na rynku i gwałtownej zmiany kursu, wpadły w pułapkę zadłużenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magnezja" - wybuchowa produkcja Macieja Bochniaka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:00
Już sama obsada filmu może wzbudzić emocje: w rolach głównych Dawid Ogrodnik i Maciej Kościukiewicz, a obok nich m.in. Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, wśród przemytników na pograniczu polsko-sowieckim. Tu nie będzie "miękkiej gry"! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Agonia": koniec świata wiejskich muzyków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 13:00
Pokazywana podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego "Agonia" Tomasza Knittla reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Czy ta opowieść o odchodzącym świecie wiejskich muzyków ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń