Aktorski powrót Micka Jaggera w "Obrazie pożądania"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 17:00
– Mick Jagger gra marszanda, który chce mieć w swojej kolekcji znany obraz. Świetnie w tej roli wypada, jest troszeczkę demoniczny, tajemniczy. Ma to coś, co sprawia, że kradnie show – ocenia Izabela Wierzbińska, filmoznawczyni. Jak zaznacza, ta rola była dużym aktorskim wyzwaniem.  
Kadr z filmu Obraz pożądania, od lewej: Donald Sutherland, Mick Jagger, Elizabeth Debicki, Claes Bang
Kadr z filmu "Obraz pożądania", od lewej: Donald Sutherland, Mick Jagger, Elizabeth Debicki, Claes Bang Foto: Best film/materiały prasowe

Plakat filmu "Obraz pożądania", materiały prasowe Plakat filmu "Obraz pożądania", materiały prasowe

Rola w "Obrazie pożądania" w reżyserii Giuseppe Capotondiego nie jest aktorskim debiutem Micka Jaggera. – Niektórzy może pamiętają jego pierwsze ekranowe wystąpienie, to był film "Performance" z roku 1970. Teraz pojawił się na ekranie po dłuższej, bo 12-letniej przerwie. Ostatni raz mogliśmy go oglądać w filmie "Angielska robota" – przypomina Ryszard Jaźwiński. 

Posłuchaj
48:03 2020_10_31 16_08_24_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Fabuły, dokumenty i animacje. Filmy, które warto zobaczyć (Trójkowo, filmowo)

 

– Film jest bardzo "hitchcockowski", bardzo stylowy w zdjęciach. Bohaterzy są bardzo eleganccy, pięknie ubrani. Napięcie rośnie powoli od dość niewinnego początku, który już nam daje sygnał, w jaki świat wkraczamy – opowiada gość "Trójkowo, filmowo".

Obraz pożądania - zwiastun pl/dobrastronafilmu

Ponadto w audycji:

  • spotkanie z docenianą na festiwalach w ostatnich tygodniach dokumentalistką Dorotą Probą (film "Między nami")
  • rozmowa z Bogusławem Zmudzińskim, dyrektorem krakowskiego festiwalu Etiuda & Anima, wokół książki "Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideowe", prezentacja twórczości czeskiego twórcy awangardowych animacji poklatkowych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Izabela Wierzbińska (filmoznawczyni), Dorota Proba (dokumentalistka, laureatka głównej nagrody w konkursie polskim festiwalu Docs Against Gravity autorka, filmu "Między nami"), Bogusław Zmudziński (dyrektor artystyczny festiwalu Etiuda & Anima, autor książki "Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideowe") 
Data emisji: 31.10.2020
Godzina emisji: 16.08

gs

Czytaj także

"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 17:15
Za tydzień do kin wchodzi dramat "Banksterzy" w reżyserii Marcina Ziębińskiego poruszający problem frankowiczów – osób, które swego czasu wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kiedy doszło do kryzysu na rynku i gwałtownej zmiany kursu, wpadły w pułapkę zadłużenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwanie aktorskie w filmie pełnym emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:00
"Banksterzy" właśnie weszli do polskich kin. W dramacie, który opisuje historię młodego małżeństwa złapanego w pułapkę frankowego kredytu, jedną z głównych ról zagrał Rafał Zawierucha. Z aktorem rozmawia o niej Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy festiwal i nowe gwiazdy na filmowym firmamencie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 17:00
Ryszard Jaźwiński rozmawia o podsumowaniu Festiwalu Filmowego Docs Against Gravity. Będzie również dużo o filmach poruszających kwestie rozmaitych relacji międzyludzkich, związków i uczuć.
rozwiń zwiń