"Efekt motylka": historia z pozytywną siłą i wielką nadzieją

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Efekt motylka": historia z pozytywną siłą i wielką nadzieją
Fragment plakatu promującego film "Efekt motylka" Foto: mat. prasowe

Kina z powodu pandemii koronawirusa znowu zostały zamknięte, nie pozostaje więc nic innego, jak poszukiwanie ciekawych propozycji filmowych w sieci. Na szczęście tych nie powinno zabraknąć w najbliższym czasie.


Millenium Docs Against Gravity 1200.jpg
Podłącz się! Kino dokumentalne on-line

Miała być uroczysta premiera, pokaz w Parlamencie Europejskim, ale koronawirus pokrzyżował te plany – i to dwa razy. Mimo to twórcy niezwykłego, poruszającego dokumentu "Efekt motylka", podobnie jak mała bohaterka ich filmu, nie poddali się. 


Posłuchaj

47:55
Listopadowe festiwale, premiery wyłącznie online! (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

– Zuzię zobaczyłem najpierw w jednym z telewizyjnych programów informacyjnych. Mówiła, że chce być duża i zdrowa, jak normalne dziecko – opowiada Jarosław Szmidt, reżyser dokumentu "Efekt motylka". – I potrzebowała pieniążków na eksperymentalną terapię, która miała szansę wyrwać ją z cierpienia, dać jej nowe życie bez bólu – wspomina. 

Spotkanie z twórcą filmu "Efekt motylka"/YouTube KrakowFilmFoudation


– Film miał wejść do kina już w marcu, do szerokiej dystrybucji i mówiąc szczerze, mieliśmy nadzieję, że nawet grupy się na to wybiorą, jednak pandemia pokrzyżowała nam plany. Podobnie było i w tym miesiącu – dodaje producent filmu, Kamil Przełęcki.

– Ale pamiętaliśmy hasło Zuzi, naszej wspaniałej bohaterki, brzmi "Jak się nie da, to się da". Pomyśleliśmy wiec tak: jak się nie da wejść do kina, to się da pokazać ten niezwykle ważny w obecnym czasie film, właśnie za pomocą platformy VOD – tłumaczy.

Efekt motylka – zwiastun/YouTube TVP VOD


Ponadto w audycji:

  • 19. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych Cinemaforum (do 8.11.2020), rozmowa z dyrektorem festiwalu Błażejem Hrapkowiczem –zapowiedź weekendowych wydarzeń i projekcji online;
  • Europejski Dzień Kina Artystycznego (8.11) – rozmowa z Marynią Gierat, szefową krakowskiego Kina Pod Baranami – zapowiedź niedzielnych wydarzeń w sieci​;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Błażej Hrapkowicz (dyrektor 19. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych Cinemaforum), Jarosław Szmidt (reżyser dokumentu "Efekt motylka"), Kamil Przełęcki (producent dokumentu "Efekt motylka"), Marynia Gierat (szefowa Kina Pod Baranami w Krakowie)
Data emisji: 7.11.2020
Godzina emisji: 16.05

pr

Polecane