Nowy termin 18. Festiwalu Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 17:15
– Zacznijmy od dobrej wiadomości dla kinomanów: przed nami ostatnie, miejmy nadzieję, trzy tygodnie do otwarcia kin – rozpoczął swoją audycję Ryszard Jaźwiński. I zaprosił na "Trójkowo, filmowo" pełne rozmów, nowości i ciekawych informacji ze świata filmu.
Kadr z filmu Babyteeth w reżyserii Shannon Murphy
Kadr z filmu "Babyteeth" w reżyserii Shannon MurphyFoto: mat. promocyjne

Octopus Film Festival 1200.jpg
Filmowo, muzycznie i świątecznie

Gościem audycji był Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Docs Against Gravity, który miał do przekazania ważną wiadomość: ze względu na późniejsze niż przewidywano otwarcie kin, termin festiwalu został przełożony na początek września (3-12.09). Miejsca pozostają bez zmian: festiwal odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Natomiast część online potrwa od 16 września do 3 października.


Posłuchaj
49:49 2021_05_08 16_07_02_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Artur Reinhart zaprasza na Docs Against Gravity w nowym terminie (Trójkowo, filmowo)

– Mamy nadal wielką nadzieję, że ta 18., a więc pełnoletnia już edycja odbędzie się w siedmiu miastach Polski. Czekamy, że będziemy mogli się spotkać z naszymi widzami w kinach – mówi Artur Liebhart, dyrektor festiwalu. – Będzie też wersja online, ale, w przeciwieństwie do wielu festiwali, które już zdecydowały się na wersję sieciową, my bardzo wierzymy w wersję kinową. Bo kino jest świątynią filmu i tam chcemy się spotykać z naszymi widzami – dodaje.

Znane są już też niektóre pozycje, które pojawią się na Docs Against Gravity. Wśród nich będzie m.in. nagrodzony Oscarem film "Czego nauczyła mnie ośmiornica". Ale będzie także więcej pozycji nominowanych do tej nagrody: – Będzie chilijski film "Agent" w reżyserii Maite Alberdiego. Starszy pan znudzony swoim życiem otrzymuje niecodzienną propozycję od agencji ubezpieczeniowej: ma zostać agentem tego ubezpieczyciela w... domu spokojnej starości – anonsuje Artur Liebhart. – To niesamowity zapis relacji starszych ludzi między sobą – opowiada.


Ponadto w audycji

  • wywiad z Tobym Wallace'em – laureatem Nagrody im. Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut na MFF w Wenecji, odtwórcą głównej roli w filmie Shannony Murphy "Babyteeth", obraz, dostępny w sieci, jest laureatem Złotych Taśm, nagrody polskich krytyków filmowych;
  • filmy w sieci: majowe premiery online;
  • pierwsze premiery filmowe po otwarciu kin – zapowiedzi, rozmowa z filmoznawczynią Izabelą Wierzbińską;
  • aktualności filmowe; muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 08.05.2021
Godzina emisji: 16.07

pr

Czytaj także

Festiwal najlepszych koreańskich animacji, bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 17:05
"K–animation" to pierwszy w Polsce festiwal najlepszych koreańskich animacji. Jak będzie przebiegać wydarzenie? Czego mogą spodziewać się fani azjatyckich produkcji? – Rozmowa z Joanną Łapińską, autorką programu przeglądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto z Orłem, a kto ze statuetką Oscara?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 17:15
W tym tygodniu poznaliśmy listę nominowanych do 23 edycji Polskich Nagród Filmowych – Orły. Jest kilka niespodzianek, ale czy równie zaskakujące będą ostateczne werdykty? W poniedziałek, 26 kwietnia, rozpocznie się wybór laureatów. Kto zostanie nagrodzony, przekonamy się dopiero na przełomie maja i czerwca. Wcześniej, 20 maja, zostanie uroczyście ogłoszone nazwisko laureata Nagrody Specjalnej "za osiągnięcia życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nomadland". Wielki wygrany tegorocznych Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 17:29
Specjalne wydanie audycji "Trójkowo, filmowo" pełne było inspirujących rozmów ze znawcami filmu. W programie Ryszard Jaźwiński i jego goście podsumowali tegoroczną galę Oscarów. 
rozwiń zwiń