"Miłość na pierwszą stronę" Marii Sadowskiej. Rafał Zawierucha po drugiej stronie obiektywu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 17:00
Po dramacie Dzień Kobiet i biograficznej opowieści o Michalinie Wisłockiej sztuka Kochania, wokalistka i reżyserka Maria Sadowska sięgnęła po gatunek komedii romantycznej. Miłość na pierwszą stronę to współczesna opowieść o Kopciuszku, w której zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Piotra Stramowskiego i Rafała Zawieruchę, który stanął po drugiej stronie obiektywu, by wcielić się w rolę paparazzo. 
Rafał Zawierucha jako Łukasz Krupnik Krupiński oraz Olga Bołądź jako Nina Szulc w komedii romantycznej Miłość na pierwszą stronę Marii Sadowskiej
Rafał Zawierucha jako Łukasz "Krupnik" Krupiński oraz Olga Bołądź jako Nina Szulc w komedii romantycznej "Miłość na pierwszą stronę" Marii SadowskiejFoto: mat. promocyjne

Miłość na pierwszą stronę kadr 1200.jpg
Komedia Marii Sadowskiej "Miłość na pierwszą stronę"

Miłość w blasku fleszy

Ona jest zwykłą dziewczyną z sąsiedztwa, on najlepszą partią Rzeczpospolitej. Podobno przeciwieństwa się przyciągają, ale miłość bywa nieprzewidywalna. Szczególnie gdy zanadto interesują się nią inne osoby. "Miłość na pierwszą stronę" to historia Niny (Olga Bołądź - współczesnego Kopciuszka i Roberta Piotr Stramowski – syna pary prezydenckiej. Ona jest w trakcie życiowej przemiany i przebojowo stawia pierwsze kroki w zawodzie paparazzi. On też chce żyć na własnych zasadach i uwolnić się od blasku fleszy, co może okazać się trudniejsze, niż przypuszcza. Każdy krok Roberta śledzi Łukasz "Krupnik" Krupiński, niegdyś korespondent wojenny, a dziś paparazzo.


Posłuchaj
49:46 2021_07_03 16_08_52_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Rafał Zawierucha, Andrzej Chyra i inni gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego (Trójkowo, Filmowo)

 

Piotr Stramowski jako Robert Drzewiecki oraz Olga Bołądź jako Nina Szulc w komedii romantycznej "Miłość na pierwszą stronę" Marii Sadowskiej  Foto: mat. promocyjne Piotr Stramowski jako Robert Drzewiecki oraz Olga Bołądź jako Nina Szulc w komedii romantycznej "Miłość na pierwszą stronę" Marii Sadowskiej Foto: mat. promocyjne

Rafał Zawierucha w roli paparazzo

Jak się okazuje, postać "Krupnika", w którego wciela się Rafał Zawierucha, czerpie garściami z życia spoza ekranu. – Znam człowieka, który jest korespondentem wojennym. Dużo zaczerpnąłem z jego opowieści, jednak jest to potraktowane lekko. Również watek miłosny, który pojawi się między nim a Mariką (Magdalena Schejbal – przy. red.) będzie powodował uśmiech widza. – mówi aktor. – Miałem szkolenie z człowiekiem, który zajmuje się tym na co dzień i było to dla mnie duże emocjonalne przeżycie – przyznaje.

Premiera komedii romantycznej "Miłość na pierwszą stronę" w reżyserii Marii Sadowskiej planowana jest na 2022 rok.

W audycji ponadto:

  • Premiera w kinach: "Wróg doskonały" w reżyserii Mike'a Maillo – wypowiedź Tomasza Kota grającego głównego bohatera;
  • 14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato w Radomiu" (4-10.07.2021) – rozmowa z Agatą Strzelichowską, rzeczniczką prasową festiwalu, zapowiedzi programowe;
  • W kinach: "Magnezja" w reżyserii Macieja Bochniaka – wspomnienia Andrzeja Chyry z okresu realizacji filmu;
  • Z planu filmowego: "Detektyw Bruno" w reżyserii Mariusza Paleja i Magdaleny Nieć – wywiad z Iwo Rajskim, odtwórcą głównej roli dziecięcej w filmie;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Agata Strzelichowska (rzeczniczka prasowa festiwalu "Kameralne Lato w Radomiu"), Rafał Zawierucha (aktor, odtwórca roli Łukasza "Krupnika" Krupińskiego w filmie "Miłość na pierwszą stronę"), Tomasz Kot (aktor, odtwórca roli Jeremiasza Angusta w filmie "Wróg doskonały"), Andrzej Chyra (aktor, odtwórca roli Lwa Alińczuka w filmie "Magnezja"), Iwo Rajski (odtwórca głównej roli dziecięcej w filmie "Detektyw Bruno")
Data emisji: 03.07.2021
Godzina emisji: 16.06

mat. prasowe/kr

Czytaj także

"Na rauszu". Jeden z najważniejszych filmów ostatniego sezonu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 17:20
– "Na rauszu" to film, o którym zostało już powiedziane bardzo wiele. Jego bohaterowie potrafią korzystać z życia i się bawić. Ich głowy zaprzątają też poważne myśli. To bez wątpienia jeden z najważniejszych filmów europejskich, a nawet światowych, ostatniego sezonu, co potwierdza nagroda za najlepszy europejski film roku, jak również nagroda przyznana reżyserowi i scenarzystom. Obraz wreszcie dostępny jest już także w polskich kinach – mówił Ryszard Jaźwiński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat w kolorowym opakowaniu. "Sweat" Magnusa Von Horna

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 17:00
– Chciałem podejść do tego bardzo realistycznie, bo wierzę, że widz ma swoje zdanie na ten temat. Nie muszę komentować, bo widz sam to robi, ale mogę przedstawić ciekawy świat. Bardzo mnie ciekawi, co widz potem robi z tym światem – mówił w "Trójkowo, filmowo" Magnus Von Horn, reżyser filmu "Sweat". Dramat przedstawiający trzy dni z życia influencerki fitness Sylwii Zając to jedyny polski obraz w selekcji zeszłorocznego festiwalu w Cannes, a zarazem Trójkowa premiera tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miasto". Kryminał Marcina Sautera

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 17:00
Marcin Sauter to ceniony dokumentalista, operator i filmowiec. Mimo to możemy poznać go w roli debiutanta, z racji premiery filmu "Miasto", pełnometrażowej produkcji jego autorstwa. 
rozwiń zwiń