Argentyński "Intruz" na polskich ekranach

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 11:00
Bądźmy szczerzy: argentyńskie kino nie należy do najpopularniejszych w Polsce. Potrafi jednak zaintrygować i wciągnąć. Kto ma wątpliwości, powinien wybrać się na film "Intruz" Natalii Mety, który od piątku gości w naszych kinach.
Intruz, reż. Natalia Meta
Intruz, reż. Natalia MetaFoto: mat. prasowe

film Żużel Dorota Kędzierzawska 1200.jpg
Wielka miłość i czarny sport

Dla Ines, głównej bohaterki filmu, głos jest na wagę złota, gdyż zarabia na życie, dubbingując filmy, a w czasie wolnym śpiewa w chórze. Jednak psychiczna równowaga kobiety zostaje zaburzona przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny. Na dodatek podczas wakacji dochodzi do pechowego zdarzenia, które pogarsza sytuację Ines. Jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa...


Posłuchaj
03:30 TROJKA Trojkowo filmowo 2021_08_02 10-45-37.mp3 Intruz, reż. Natalia Meta (Trójkowo, filmowo)

– Można powiedzieć, że to jest kino grozy, jednak ja bym nie nazwała tego horrorem czy thrillerem, ponieważ reżyserka bardzo fajnie łączy różne gatunki – mówi filmoznawczyni Agnieszka Zając. – Zarówno wielbiciele horrorów, jak i ludzie, którzy nie lubią się bać w kinie, w tym filmie znajdą dla siebie coś ciekawego – wskazuje.

Jest w "Intruzie" coś, co rozładowuje emocje: – Wszystkie te elementy, na których się w horrorach czy thrillerach boimy, tu są pomieszane z czarnym humorem i atmosferą tajemniczości – tłumaczy Trójkowy gość. – Te momenty, które mogą nas przerażać, są podane w delikatny i wysublimowany sposób, dzięki czemu film ogląda się bardzo przyjemnie – dodaje.

Reżyserka Natalia Meta zaangażowała do udziału w filmie trzy gwiazdy: główną rolę gra Érica Rivas, znana polskiej publiczności z filmu "Dzikie historie". Partnerują jej Nahuel Pérez Biscayart, znany chociażby dzięki rolom w "120 uderzeniach serca" i "Do zobaczenia w zaświatach" oraz Cecilia Roth, jedna z ulubionych aktorek Pedra Almodóvara ("Wszystko o mojej matce", "Ból i blask").

Intruz – zwiastun polski (w kinach od 30 lipca)/YouTube AuroraFilmsPl

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Agnieszka Zając (filmoznawczyni)
Data emisji: 02.08.2021
Godzina emisji: 10.45

pr/kr

Czytaj także

Tilda Swinton na otwarcie kin

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:00
Wkrótce zostaną otwarte kina. Może więc warto się w pewnym sensie przygotować do wizyty w przybytku filmu? Bo kiniarze na pewno nie mogą doczekać się otwarcia i są już przygotowani. O tym właśnie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły za 14-letni wysiłek. Rozdano Polskie Nagrody Filmowe

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 13:41
"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta" – te dwa filmy zostały najbardziej docenione podczas gali rozdania Orłów. Prestiżowe nagrody branży filmowej wręczono 21 czerwca w Warszawie, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lokal zamknięty": pierwszy polski film pandemiczny

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 17:15
Niedawno na ekrany weszła komedia "Lokal zamknięty" w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego, który jest zarazem współscenarzystą filmu. I właśnie o genezie filmu i realizacji z jego twórcą w swoim programie rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń