39. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 19:46
W sobotnim spotkaniu ze światem filmu rozmowa z Mariuszem Palejem, reżyserem tytułów w dla młodych widzów: "Za niebieskimi drzwiami", "Czarny młyn", "Detektyw Bruno", ubiegłorocznym laureatem festiwalu. Jak zmieniła się formuła wydarzenia?
Plan filmowy Czarnego Młyna. Na zdjęciu  reżyser Mariusz Palej i aktor Mateusz Winek.
Plan filmowy "Czarnego Młyna". Na zdjęciu reżyser Mariusz Palej i aktor Mateusz Winek.Foto: Bartosz Mrozowski

Ponadto w audycji:

  • premiera zagraniczna: "Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta z Lady Gagą, Adamem Driverem, Jaredem Leto i Jeremy Ironsem w rolach głównych;
  • w kinach: "Bo we mnie jest seks" - spotkanie z Katarzyna Klimkiewicz reżyserką filmu o Kalinie Jędrusik;
  • Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2020/2021 (uroczysta gala finałowa 29.11.2021) - wypowiedzi nominowanych do nagrody młodych aktorów: Marii Dębskiej, Magdaleny Koleśnik, Piotra Trojana, Tomasza Włosoka i Tomasza Ziętka;
  • aktualności filmowe;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Do wysłuchania audycji "Trójkowo, filmowo" w sobotę (25 listopada) od godz. 16.05 do 17.00 zaprasza Małgorzata Jakubowska. 

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Jakubowska

Czytaj także

EnergaCamerimage 2021. Jakie atrakcje czekają na miłośników kina?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 16:08
– Otwieramy festiwal pierwszym filmem w konkursie - "Tragedią Makbeta" w reżyserii Joela Coena, ze zdjęciami Bruno Delbonnela. Mamy to szczęście, że obaj są z nami i zaprezentują publiczności film osobiście – opowiada Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bo we mnie jest seks". Maria Dębska gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 17:16
Barwny ptak siermiężnej rzeczywistości PRL, wamp, polski symbol seksu. Film o Kalinie Jędrusik można już oglądać w kinach. Gościem Ryszarda Jaźwińskiego była Maria Dębska, odtwórczyni głównej roli w filmie Katarzyny Klimkiewicz "Bo we mnie jest seks". Co dała jej praca nad filmem? Jak wspomina czas przygotowań? Które z cech Kaliny Jędrusik chciałaby w sobie zostawić i pielęgnować? 
rozwiń zwiń