X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roman Gutek: "Melancholia" von Triera to dzieło pełne

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 07:45
- Lars von Trier jest jednym z niewielu twórców, którzy rozwijają język kina i posuwają kino do przodu - powiedział Roman Gutek, szef Gutek Film.
Audio

"Melancholię" Larsa von Triera, która miała swoją premierę na Festiwalu w Cannes, będziemy mogli zobaczyć w naszych kinach już w piątek, 27 maja.

W rozmowie, która odbyła się zanim jury festiwalu w Cannes przyznało nagrodę dla najlepszej aktorki, występującej w "Melancholii", Kirsten Dunst, Roman Gutek nie szczędził pochwał dziełu duńskiego reżysera. 

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim podkreślił:

-Jest to najlepszy film von Triera, ale też najlepszy film Festiwalu w Cannes - stwierdził.

Szef Gutek Film zaznaczył, że "Melancholia" może być przez niektórych widzów przyjmowana z pewnym uśmieszkiem, bo mówi o sprawach ostatecznych, pokazuje człowieka w sytuacji, gdy nie ma wyboru. - Ale jest to też film o samym Trierze, o jego fobiach, lękach, o jego nadwrażliwości, skomplikowaniu. On czuje mocniej, widzi więcej, stąd jego dziwne czasami, nie do końca zrozumiałe zachowania, nie do końca jasne wypowiedzi - zaznaczył gość "Trójkowo, filmowo", odwołując się do wypowiedzi reżysera podczas konferencji na Festiwalu w Cannes. Lars von Trier zaszokował wówczas dziennikarzy swoimi wypowiedziami - że "rozumie Hitlera" i "jest nazistą".  

Roman Gutek podkreślił znakomitą rolę Kirsten Dunst, przemyślaną strukturę dzieła i piękne zdjęcia.  - Ktoś w Cannes powiedział ogromny komplement: że światło w tym filmie jest takie, jak w "Barrym Lyndonie" Kubricka - opowiadał gość Trójki.

 

 

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Trójkowo, filmowo" można słuchać w każdą niedzielę tuż po godz. 12.00.

(pg)

Czytaj także

Honorowa Złota Palma dla francuskiego aktora Jean-Paula Belmondo

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 00:30
Gdy Thierry Frémont, dyrektor generalny festiwalu w Cannes wywołał aktora Jean-Paula Belmondo, w drugiej co do wielkości sali Pałacu Festiwalowego zaczęła się kilkuminutowa owacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media po skandalu w Cannes: „von Trier popełnił prawdziwe filmowe samobójstwo”

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 05:33
„Duński reżyser zupełnie oszalał” – powiedział na łamach "Le Parisien" Federic Mitterrand. „Von Trier uwielbia prowokować” – pisze z kolei Le Figaro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto dostanie Złotą Palmę? Faworytów jest kilku

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2011 07:25
Wieczorem zostanie przyznana Złota Palma i inne nagrody festiwalu filmowego w Cannes.
rozwiń zwiń