X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odważnie o kobiecej cielesności

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2011 14:49
- "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej opowiada o problemach z kobiecą seksualnością. Film ten pokazuje trudny temat w sposób subtelny - mówiła w "Trójkowo, filmowo" Joanna Kulig, odtwórczyni roli Alicji.
Audio
Joanna Kulig w Sponsoringu
Joanna Kulig w "Sponsoringu" Foto: mat. prasowe

"Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej pojawi się na ekranach polskich kina prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Film opowiada historię Anny (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, piszącej artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości.

 - Ona przeprowadza z nami wywiad, ale coś dziwnego zaczyna się z nią dziać. Okazuje się, że ona gdzieś do końca nie jest szczęśliwa w swojej cielesności, w swoim burżuazyjnym życiu. I nagle okazuje się, że te dziewczyny otwierają ją - tłumaczyła Joanna Kulig.

Aktorka podkreśla, że reżyserka tak chciała skonstruować postać Alicji, by była to kobieta otwarta, wyzwolona. - To nie jest biedna Polka zagubiona w Paryżu, która musi się oddawać prostytucji. Ona ma pieniądze, ale chce mieć wszystko szybciej. To było najtrudniejsze w kreowaniu tej postaci, że musiałam tak to psychologicznie zbudować, żeby odciąć się zupełnie od mojego punktu widzenia na ten temat i skonstruować zupełnie kogoś innego - tłumaczył gość Trójki.

Młoda aktorka przyznała, że obawiała się spotkania z Juliette Binoche na planie filmu. - Bardzo stresowałam się, bo wygrałam casting bez znajomości  francuskiego, musiałam do filmu nauczyć się kwestii, ale też musiałam nauczyć się języka w podstawowym stopniu, żeby móc się komunikować - mówiła Kulig. Podkreśliła, że Binoche była otwarta na improwizacje, namawiała reżyserkę, by młoda aktorka "grała tak jak czuje". - Mimo tej bariery językowej był między nami rodzaj komunikacji niewerbalnej, coś cielesnego - powiedziała.

 Zachęcamy do słuchania "Trójkowo, filmowo" w niedzielę tuż po 12.00.

(pg)

Zobacz więcej na temat: Paryż pieniądze wybrane

Czytaj także

Szumowska startuje w filmowy świat!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 14:55
"Sponsoring", nowy film polskiej reżyserki, ciepło został przyjęty na Festiwalu w Toronto. Teraz z łatwością znajduje dystrybutorów na kolejnych kontynentach.
rozwiń zwiń