"Muppety" powracają w amerykańskim stylu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 23:50
- Pamiętamy jaka była polska rzeczywistość lat 80., wtedy "The Muppet Show” to było coś zupełnie niezwykłego - łączyło szaloną telewizję, anarchiczny humor, kino, telewizję i teatr kukiełkowy - wylicza Krzysztof Dużyński.
Audio
Kadr z filmu Muppety
Kadr z filmu "Muppety" Foto: fot. materiały udostępnione w ramach patronatu przez Forum Film Poland Sp. z o.o.

To film familijny - dzieciom przybliży dobrze znane postaci, a rodzicom przypomni ich własne dzieciństwo. - Film zachęca do obejrzenia "The Muppet Show” sprzed lat - mówi Krzysztof Dużyński z firmy dystrybucyjnej Forum Film.  W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim wyjaśnia, że jesteśmy złapani w sentymentalną pułapkę. - Okazało się, że recenzenci pisząc o tym filmie, od razu zaczynają mówić o sobie, przywołują życiowe sprawy wpisane w codzienność, którą ubarwiało wspólne oglądanie Muppetów – opowiada gość Trójki.

W wersji kinowej, choć przeważa humor amerykański, a nie brytyjski, do którego większość z nas była przywiązana, to bohaterowie powracają bez zmarszczek i są uroczo nieprzewidywalni jak zawsze. "Muppety" powracają! Czy jak dawniej w niezwykłej aurze szaleństwa, tworzenia teatru z nieprzewidywalnym skutkiem, ale zawsze szczęśliwym finałem, by się o tym przekonać, trzeba wybrać się do kina.

W audycji "Trójkowo, filmowo" także:
- Anna Trzewiczyńska reprezentująca firmę dystrybucyjną Kino Świat opowiada o filmie "Rzeź" Romana Polańskiego i oscarowych nominacjach, które poznamy już we wtorek;
- na tzw. shortliście nominacji do Oscarów znalazł się film "W ciemności" Agnieszki Holland - o pracy na planie opowiadali: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska i Kinga Preis;
- kulturoznawca Joanna Sawicka mówiła o premierze nadchodzącego tygodnia - filmie "Combat girls. Krew i honor" Davida Wnendta - mocnej i prawdziwej opowieści o młodych neonazistkach w Niemczech, gdzie film wywołał silne emocje i wzbudza kontrowersje.

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę o godz. 14.05. Zapraszamy!

Czytaj także

Holland: To była droga przez mękę

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 22:00
- Długo zajęło nam zebranie funduszy na realizację "W ciemności". Już w trakcie pracy nad filmem powiedziałam sobie, że jeśli on nie wyjdzie tak, jak byśmy chcieli, to straciliśmy parę lat życia - opowiada Agnieszka Holland w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muppety" powracają ... pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 11:00
Urocze, pyskate i czasem włochate Muppety, których perypetie śledziło kilka pokoleń widzów, już niedługo szturmem podbiją srebrny ekran. W oczekiwaniu na premierę przypominamy historię i zdradzamy nowe wątki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciemności" na krótkiej liście do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 14:03
Agnieszka Holland: Lepiej być na takiej liście niż nie być. Jak już człowiek jest w konkursie, to zależy mu, aby dojść jak najdalej.
rozwiń zwiń