X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Tarnowie wygrała "Róża"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 17:00
Poznaliśmy laureatów 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - główna nagroda przypadła filmowi "Róża" Wojtka Smarzowskiego. Film otrzymał także nagrodę publiczności.
Kadr z filmu Róża
Kadr z filmu "Róża"Foto: mat.pras.

Jury Młodzieżowe nagrodziło "Lęk wysokości" Bartka Konopki. W Tarnowie rozdano także dwie nagrody specjalne: za najlepszy debiut nagrodzono Adriana Panka za "Daas", druga nagroda specjalna powędrowała do Piotra Głowackiego za kreację aktorską w filmie "80 milionów" Waldemara Krzystka. Jury Dziecięce 26. TNF swoją nagrodę przyznało Łukaszowi Kacprowiczowi i Robertowi Jaszczurowskiemu - twórcom filmu animowanego z serii "Mami Fatale" -"Śnieżne wojny".
Nagrodą za całokształt uhonorowani zostali: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn, za całokształt dokonań dla polskiej kinematografii, ze szczególnym uwzględnieniem wybitnych kreacji aktorskich w "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. Film ten został uznany przez Kapitułę TNF jako jedno z największych dokonań polskiej kinematografii.
Gościem Ryszarda Jaźwińskiego był Piotr Głowacki, laureat nagrody specjalnej za kreację drugoplanową w filmie Waldemara Krzystka. - Przygotowywałem się przy pomocy książek, potem była próba dotarcia do ludzi działających w strukturach bezpieczeństwa oraz zobaczenia co w tej historii może być uniwersalne, by odnaleźć coś, co będzie ponadczasowe. Jakiś typ ludzki, który przewija się przez wieki - opowiadał Piotr Głowacki o przygotowaniach i pracy na planie "80 milionów".

W dalszej części audycji:
- Włodzimierz Matuszewski, dyrektor Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, który odebrał w imieniu twórców szczególną nagrodę za cykl "Mami Fatale” opowiadał o wrażeniach po spotkaniu z młodą tarnowską publicznością;
Aleksandra Grażyńska opowiadała o projekcie "Polska światłoczuła” i specjalnych planach na festiwal filmowy w Gdyni;
- Grzegorz Molewski, koordynator projektu KinoRP, również juror Tarnowskiej Nagrody Filmowej, opowiadał o postępach procesie cyfryzacji polskich filmów;
- Anna Grygiel, dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej podsumowała tegoroczną edycję festiwalu.

(ed)

Czytaj także

Rozdano Orły. Zwycięska "Róża"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 12:28
Podczas gali Polskich Nagród Filmowych obraz Wojciecha Smarzowskiego zgarnął aż 7 statuetek. W kategorii najlepszy film pokonał m.in. kandydata do Oscara – "W ciemności” Agnieszki Holland. Na gali była nasza reporterka Kasia Węsierska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Janusza Morgensterna dla reżysera "Daas"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 15:51
Adrian Panek to pierwszy laureat nagrody "Perspektywa" imienia zmarłego w zeszłym roku Janusza Morgensterna. Reżyser, który zadebiutował filmem "Daas" był gościem "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: Nigdy nie będę widzem ”Róży”

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 11:45
- Nigdy nie obejrzę tego filmu z perspektywy widza. Nie pracuję dla nagród, ale to jest przyjemny moment. Zwłaszcza że przy Orłach jest tak, że nikt nie wie, kto go dostanie - mówi Agata Kulesza, laureatka Orłów 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To nie jest autobiograficzny film

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 16:15
- Wierzę, że to opowieść o uczuciach i stanach, które są bliskie każdemu i powinniśmy o nich rozmawiać. To opowieść o próbie odbudowania bliskości, która nie jest dana raz na zawsze - mówi Bartek Konopka o swoim debiucie fabularnym, "Lęku wysokości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lęk wysokości", film dedykowany choremu tacie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 21:55
- Radzenie sobie z lękiem przed życiem, lękiem przed bliskością z inną osobą. Dla mnie ten temat jest najważniejszy - opowiada o swoim debiucie Bartek Konopka - Wydaje się, że w relację ojciec-syn bliskość jest wpisana raz na zawsze. Tu ona obraca się w coś przeciwnego i potem trzeba dużo wysiłku włożyć, żeby to odbudować.
rozwiń zwiń