X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa Brzegi pozytywnego buntu

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:55
- W tym roku motyw przewodni to filozofia buntu kreatywnego, który prowadzi do poszukiwania czegoś lepszego w sztuce i w życiu - opowiada Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Audio
  • Grażyna Torbicka: festiwalowe miasteczko i osiem magicznych dni
  • Trójka na Dwóch Brzegach - relacja Katarzyny Borowieckiej (30 lipca)
Grażyna Torbicka i Daniel Olbrychski podczas Festiwalu Dwa Brzegi w 2007 r.
Grażyna Torbicka i Daniel Olbrychski podczas Festiwalu Dwa Brzegi w 2007 r.Foto: Grzegorz Kondek/ www.dwabrzegi.pl/pressroom

6. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą wystartował w sobotę 28 lipca. W sekcji "Świat pod namiotem" zobaczymy premierowo dwa tytuły z Cannes, w tym film otwarcia "Reality" Matteo Garrone. - Będzie z nami Massimo Gaudioso, który współtworzył tę opowieść o tym, jak mogą potoczyć się losy człowieka w Neapolu i jak media wpływają na nasze życie. To będzie absolutna premiera, bo film nie wszedł jeszcze nawet do kin we Włoszech - zapowiada Grażyna Torbicka.

Gość Katarzyny Borowieckiej podkreśla, że rewelacją tegorocznego festiwalu w Cannes był też film "Whisky dla aniołów" Kena Loacha. Publiczność w Kazimierzu będzie go mogła obejrzeć już w niedzielę, 29 lipca. - Klasyk brytyjskiego kina kojarzy nam się z mocno społecznym, lewicowym wizerunkiem. I tu pozostał on wierny swoim przekonaniom. Mamy młodzież pozbawioną perspektyw, bezrobocie, ale to wszystko podane jest w formie komedii gangsterskiej - mówi dyrektor artystyczna Dwóch Brzegów.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty w Kazimierzu pokazany zostanie obraz Cristiana Mungiu "Za wzgórzami", pokazujący młodzieńczą przyjaźń dwóch kobiet, która wystawiona zostaje na ogromną próbę, gdy jedna z nich decyduje, by swoje uczucia "zakmnąć" w klasztorze.

- Zamykamy festiwal filmem, który otrzymał nagrodę specjalną w Berlinie, czyli "Kochanek królowej".  To rzecz z gatunku kina kostiumowego, ale widzianego oczyma młodego duńskiego reżysera i ze świetnymi kreacjami aktorskimi - podkreśla Grażyna Torbicka. Ciekawie przedstawia się również tegoroczna sekcja "Muzyka - moja miłość", gdzie m.in.: "Marley", "Coś z niczego: sztuka rapu", "Calypso Rose", "Wznosząc się ponad bluesa" oraz "Marina Abramovic: artystka obecna".
W Kazimierzu będą nasi wysłannicy: Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński.
Relacje na antenie Trójki z festiwalu
:
- 28 lipca "Radiowy Dom Kultury"
- 29 lipca "Trójkowo, filmowo"
- 30 lipca "Zapraszamy do Trójki - popołudnie"
- 31 lipca "Do południa" prosto z Kazimierza
- 2 sierpnia "Klub Trójki" prosto z Kazimierza, oraz "Do południa"
- 3 sierpnia "LP Trójka" oraz "Zapraszamy do Trójki - popołudnie"
- 4 sierpnia "Radiowy Dom Kultury"
- 5 sierpnia "Trójkowo, filmowo" prosto z Kazimierza

Więcej informacji o 6. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi znajdą Państwo TU>>

(ed)

Czytaj także

6. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 13:16
W tym roku zapraszamy do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą od 28 lipca do 5 sierpnia.
rozwiń zwiń