X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legendarny manifest bitników wreszcie na ekranie!

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 18:00
- Legendą w Hollywood jest list, który Jack Kerouac miał wysłać do Marlona Brando proponując współpracę przy ekranizacji swej powieści. Musieliśmy jednak czekać 50 lat, by to się stało - o filmie opowiada w Trójce Szymon Holcman.
Audio
Kristen Stewart. Kadr z filmu W drodze
Kristen Stewart. Kadr z filmu "W drodze"Foto: fot. mat. dystrybutora

- Czeka nas duże filmowe wydarzenie, czyli adaptacja słynnej powieści Jacka Kerouaca "W drodze". To produkcja, która czekała na zrealizowanie odkąd pisarz wydał powieść w 1957 roku - mówi przedstawiciel firmy dystrybucyjnej Gutek Film, która 14 września wprowadzi "W drodze" do polskich kin.

W wyreżyserowanym przez Waltera Sallesa ("Dzienniki motocyklowe") filmie wystąpi plejada gwiazd młodego kina: Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Sam Riley, Viggo Mortensen, Garret Hedlund, Tom Sturridge.

Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty'ego (Garrett Hedlund), oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują razem autostopem i jeżdżą kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudzie.

"W drodze" to legendarny manifest bitników, książka oparta częściowo na osobistych doświadczeniach Kerouaca. - Chciał napisać powieść o swoim pokoleniu, stworzyć "studium młodych ludzi naszych czasów, którzy po prostu 'nie chcą pracować' i wędrują po kraju, z jednej strony ocierając się o przestępczość, a z drugiej o włóczęgostwo” (wpis z listopada 1949 roku w notatniku zatytułowanym "Nocne notatki i rysunki do W drodze”) - dowiadujemy się z materiałów dystrybutora.

Trójka objęła film swoim patronatem.

Muzykę do filmu skomponował Gustavo Santaolalla ("Babel", "Amores Perros").

(asz/gutekfilm.pl)

Czytaj także

Głośne "W drodze" zakończy Nowe Horyzonty!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:58
- W filmie "W drodze" udało się uchwycić to, co jest siłą powieści Jacka Kerouaca: wielką wolność podszytą nutą sentymentu za młodością, szukaniem straconego czasu - mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowy festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od bitników po szamanów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 10:00
Tym razem "Z najwyższej półki" wydanie książkowo-filmowo-sportowe. Na zakończenie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nadajemy z Wrocławia. Ciekawych tytułów nie zabraknie!
rozwiń zwiń