American Film Festival z Trójką

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 16:45
Nowe zjawiska, gorące premiery i kino eksperymentalne, a wśród gości zespół Billa Frisella, Jerry Schatzberg i wielu innych! To wszystko czeka widzów 3. American Film Festival, na który zaprasza Trójka.
Audio
Joaquin Phoenix. Kadr z filmu Mistrz
Joaquin Phoenix. Kadr z filmu "Mistrz"Foto: fot. mat. promocyjne

Na początek "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" Wesa Andersona, który na festiwalu będzie miał także swoją retrospektywę. - Od początku widzowie będą mogli wejść w nastrój niezależnych twórców i ich specyficzny styl - podkreśla Urszula Śniegowska, dyrektor 3. American Film Festival, który startuje 13 listopada pod patronatem Trójki .

Przedpremierowo we Wrocławiu będzie można obejrzeć "Mistrza" Paul Thomas Anderson, do którego muzykę skomponował gitarzysta Radiohead Johnny Greenwood, a w role głównych bohaterów wcielili się Joaquin Phoenix i Philip Seymour Hoffman.

- Bardzo ważne podczas naszego festiwalu są towarzyszące mu wydarzenia specjalne i takim będzie jedyny w Polsce koncert Billa Frisella i jego kwartetu, którzy wykonają na żywo muzykę do "Wielkiej powodzi", eksperymentalnego dokumentu Billa Morrisona - podkreśla gość "Trójkowo, filmowo".

Gościem festiwalu i bohaterem drugiej retrospektywy będzie Jerry Schatzberg, a w programie festiwalu znajdą się też cztery filmy Nicholasa Raya, twórcy "Buntownika bez powodu".

Podobnie, jak w dwóch poprzednich edycjach American Film Festival w sekcjach Highlights, Spectrum i American Docs zgromadzono wiele premier, a widzowie będą mogli spotkać się z ich twórcami.

- Postanowiliśmy też pokazać, jak świat niezależnych produkcji przenika się z serialowym; pokażemy 4 pierwsze odcinki serialu "Dziewczyny", a gościem będzie jeden z aktorów Alex Karpovski - zaprasza Urszula Śniegowska w rozmowie z Katarzyną Borowiecką.

Zapraszamy do słuchania trójkowych audycji z festiwalu:

- "Klubu Trójki" - 13 listopada (wtorek) o godz. 21.05;

- "Fajny film" - 14 i 15 listopada (środa - czwartek) w godz. 10.45;

- "LP Trójka" - 16 listopada (piątek) ok. godz. 10.45

- "Zapraszamy do Trójki" - 16 listopada (piątek) ok. godz. 18.30

- "Radiowy Dom Kultury" - 17 listopada (sobota) w godz. 13.05 - 15.00

- "Trójkowo, filmowo" - 18 listopada (niedziela) o godz. 14.05.

Pełen program festiwalu dostępny na www.americanfilmfestival.pl

 

W dalszej części audycji:

- o filmie "Mój rower" opowiadał współscenarzysta Wojciech Lepianka (premiera filmu - 16 listopada);

- Paulina Świątek z Filmoteki Narodowej mówiła o re-premierze "Pana Tadeusza";

- Marcin Baniak rozmawiał z Christianem Petzoldem, reżyserem filmu "Barbara", który jest niemieckim kandydatem do Oscara;

- o nowym filmie Xaviera Dolana "Na zawsze Laurence" opowiadała Joanna Sawicka.

"Trójkowo, filmowo" na naszej antenie w każdą niedzielę, o godz. 14.05

Czytaj także

3. American Film Festival we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 12:34
W dniach 13-18 listopada 2012 we Wrocławiu odbędzie się 3. American Film Festival. W programie tegorocznej edycji zostaną pokazane 53 filmy, z których 35 będzie miało polskie premiery, 2 europejskie, 1 międzynarodową i 1 światową premierę.
rozwiń zwiń